Olay İzmir’in Menemen ilçesinde meydana geldi. Talihsiz Rojin, sokak köpeğinden korktu, yola kaçtı. O sırada yoldan geçen araç Rojin’e çarparak ağır yaralanmasına sebep oldu. Genç kız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde 8. sınıf öğrencisi olduğu belirtilen Rojin Yakıt, sokak köpeğinin havladığı sırada, korkup refleks göstererek yola kaçtı. Yoldan geçen ’35 AL 2896′ plakalı Ö.K’ya ait araç genç kıza çarptı, Yakıt aracın altında kalarak yaşama veda etti. Kazanın ardından Çiğli Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Yakıt, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İlçe Halkı Belediyeye Tepkili

Menemen ilçesi sakinleri, kaza sonrası belediyeye başı boş köpekler sebebiyle tepkide bulundu. Vatandaşlar, iş ve okul gidiş-dönüşlerinde kendilerine köpeklerin saldırdığını söyledi. Yahşelli Mahallesi’nde yaşayan bir kişi hamile keçisinin sokak köpekleri tarafından saldırılarak parçalandığını belirtti. İlçe halkı köpeklerden şikayetçi olduğu için imza toplayarak köpeklerin toplanmasını istedi. Rojin Yakıt’ın kuzeni Elif Avcı, imza toplandığını ancak herhangi bir adım atılmadığını ifade etti.

Bölgede çok fazla başı boş köpeğin olduğunu vurgulayan Avcı, birçok kez imza toplandığını ve belediyeye müracaat edildiğini söyledi. Ancak konuyla ilgilenilmediğini öne süren Avcı,  “Çocuklar korkudan okula gidemiyor. Köpeklerden korktukları için ya yollarını uzatıyorlar yada yarı yoldan evlerine geri dönüyorlar. Sokak hayvanlarının kontrol altına alınması için illa ölüm mü gerekiyor? Bu soruna artık bir çözüm bulunsun herkes şikayetçi.” dedi.