5n Haber https://www.5nhaber.com Mon, 20 Jan 2020 15:03:50 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.5 https://www.5nhaber.com/images/2019/09/cropped-favicon-32x32.png 5n Haber https://www.5nhaber.com 32 32 Ekrem İmamoğlu Yalvardı: Vazgeçin! https://www.5nhaber.com/ekrem-imamoglu-yalvardi-vazgecin-26556.html https://www.5nhaber.com/ekrem-imamoglu-yalvardi-vazgecin-26556.html#respond Mon, 20 Jan 2020 15:03:50 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26556 İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Ekrem İmamoğlu ve bürokratları; Terkos Gölü’ne giderek bir takım açıklamalar altına imza attı. Terkos İşletmeleri Şube Müdürü İsmail Aydın, Ekrem İmamoğlu ve beraberinde bulunan Genel Sekreteri Yavuz Erkut ile Erkut’un yardımcıları Murat Kalkanlı ve Murat Yazıcı ile İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu’ya detaylı bir sunum yaptı.

Vazgeçin Dedi!

Sunumun sonrasında İmamoğlu ve hemen yanında bulunan bürokratları, Karadeniz sahilinde yer alan Karaburun’a giderek burada da inceleme yaptılar.

Detaylı incelemeler sonrasında bir takım açıklamalar altına imza atan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesi ve İSKİ’nin yaptığı yatırımların neredeyse tamamının yok olacağını söyleyerek; şuanda gezilmekte olan Terkos’ta 1.5 yıl önce, Terkos’tan İkitelli’ye yapılan yatırımın dahi kanal yokmuş gibi ihale edilmiş olduğunun düşünülmesini istendiğini belirten İmamoğlu, Yüz milyonlarca TL’lik yatırımların yok olacağını açıkladı.

Sadece İSKİ’ye bedeli bu kadar olan bu yatırımların tutarının toplam olarak ele alındığında 20 Milyar TL civarına ulaştığını da ekleyen İmamoğlu, bu kadar vahşi bir süreçten bahsedildiğini ifade ederek bu hatadan vazgeçin dedi.

 

]]>
https://www.5nhaber.com/ekrem-imamoglu-yalvardi-vazgecin-26556.html/feed 0
Google Çöktü mü? Türk Telekom İnternet Sorunu 20 Ocak https://www.5nhaber.com/google-coktu-mu-turk-telekom-internet-sorunu-20-ocak-26552.html https://www.5nhaber.com/google-coktu-mu-turk-telekom-internet-sorunu-20-ocak-26552.html#respond Mon, 20 Jan 2020 14:43:43 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26552 Türk Telekom servislerinde an itibarıyla erişim sıkıntısı yaşanıyor. Kullanıcılar Google’ın hiçbir servisine ulaşamıyor. Turkcell ve Vodafone’da böyle bir problem yokken Türk Telekom’da bu problemin yaşanması oldukça can sıkıyor. Çok sayıda Türk Telekom kullanıcısı hem mobil, hem de sabit İnternet üzerinde problemler yaşadığını söyleyerek sosyal medyadan şikayet oluşturuyor. Hem İnternet, hem telefon konusunda Türkiye’nin en çok şikayet alan servis sağlayıcısı Türk Telekom, gündeme geldiği bu skandalın ardından nasıl bir savunma yapacak bilinmiyor.

Sorun Türk Telekom’dan Kaynaklanıyor

Çok sayıda İnternet kullanıcısı, Google servislerinin çöktüğünü zannediyor. Fakat sorun Google kaynaklı değil. Vodafone, Turkcell kullananlar da böyle bir problem yaşanmazken, Türk Telekom kullananlar bu problemle karşı karşıya kalmış durumda.

Sorun Git Gide Yayılıyor, Türk Telekom Sessiz

Türk Telekom kullanıcıları, sosyal medya üzerinden İnternet bağlantısı sorunuyla ilgili binlerce şikayet oluşturdu. Hem mobil, hem de sabit İnternetlerde problem yaşayan kullanıcılar, sosyal medya üzerinden şikayetlerine cevap alamamaktan yakınıyorlar. DownDetector isimli sitelerin düşmelerini gösteren analiz şirketine göre Saat 15.50’den sonra yapılan sorun bildirim sayısı 17.43’e kadar tam 16 kat arttı.

]]>
https://www.5nhaber.com/google-coktu-mu-turk-telekom-internet-sorunu-20-ocak-26552.html/feed 0
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Başörtüsü Özeleştirisi! https://www.5nhaber.com/kemal-kilicdaroglundan-basortusu-ozelestirisi-26536.html https://www.5nhaber.com/kemal-kilicdaroglundan-basortusu-ozelestirisi-26536.html#respond Wed, 15 Jan 2020 11:22:42 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26536 Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray’da Muhtarlar Buluşması’nda konuştu. Partisine özeleştiri de bulunan Kılıçdaroğlu, “Kendimizi gayet rahat eleştiriyorum” dedi. CHP’nin başörtüsü konusunda yaptığı yanlışlara değinen Kılıçdaroğlu, başörtüsü sorununun Türkiye’nin bir numaralı sorunu haline getirilmesinin hata olduğunu ifade etti.

Başörtüsünün konuşulmasının yersiz olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, vatandaşın işsiz olduğunu, çiftçinin durumunun kötü olduğunu ve başka dertlerin olduğunu ifade etti. Ülkede fakirliğin, yoksulluğun ve anarşinin olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, bu sorunların unutularak “başörtüsü takılsın mı takılmasın mı? ” bunun sorun edildiğini vurguladı. Bu durumun yanlış olduğunu ifade eden muhalefet lideri “Çok samimi içten, söylüyorum.

Yanlışa her zaman yanlış diyeceğiz. Ben size şunu da söyleyeyim son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti: Cumhuriyet Halk Partisidir” diye konuştu. Partisinin yanlışlarıyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu,  “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman doğruları yaptık, doğruları söyledik. Hayır, böyle bir şey demiyorum. Bizim de eksiğimiz yanlışımız oldu.

Biz Ankara’da oturduk bazen çok güzel laflar ettik. Sonra döndük vatandaşa ‘Niye bize oy vermiyorsun?’ dedik. Niye size oy versin? Sen vatandaşın ayağına gittin mi? Vatandaşla oturdun konuştun mu, derdini dinledin mi? Kabahat vatandaşın derdiğini dinlemeyen siyasetçilerde. O nedenle kendimizi gayet rahat eleştiriyorum” dedi.

]]>
https://www.5nhaber.com/kemal-kilicdaroglundan-basortusu-ozelestirisi-26536.html/feed 0
Dünyaca Ünlü +18 Film Oyuncusu Erik Dalı Oynadı https://www.5nhaber.com/dunyaca-unlu-18-film-oyuncusu-erik-dali-oynadi-26540.html https://www.5nhaber.com/dunyaca-unlu-18-film-oyuncusu-erik-dali-oynadi-26540.html#respond Wed, 15 Jan 2020 10:56:57 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26540 Amerikalı cinsel içerikli film yıldızı Johnny Sins, yaptığı son paylaşımla birlikte sosyal medyanın gündemine oturdu. 13 saniye boyunca oyun havası oynayan Johnny Sins, videonun arka planına “Erik Dalı Gevrektir” isimli müziği ekledi.

Yorum Yağmuruna Tuttular

Johnny Sins tarafndan yapılan bu paylaşıma binlerce beğeni geldi. Amerikalı Yıldız Sins, “Türk arkadaşlarım, oturmaya mı geldik” diyerek açıklamaya ekleyince sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Binlerce Türk, paylaşılan videoyu yorum yağmuruna tuttu.

Türk Atıştırmalıkları Yemişti

Amerikalı +18 film yıldızı Johnny Sins, Türk atıştırmalık ürünlerini denediği bir video yayınlamış ve bu videosuyla birlikte 1 gün içerisinde 2 milyondan fazla görüntülenme almıştı. 11 dakika boyunca kaydedilen videoda Sins, birçok ürün deneyip; beğenip beğenmediğiyle ilgili yorumlarını paylaşmıştı. Sins’in bu videosu, yine ilk paylaşıldığı sıralar sosyal medyanın en çok etkileşime geçilen videolarından birisi olarak ön plana çıkmıştı.

Jhonny Sins Kimdir?

31 Aralık 1978 tarihinde hayata gözlerini açan Sins, ABD’nin şuanda FETÖ lideri Fetullah Gülen’in de ikamet ettiği Pensilvanya’da doğmuştur. 1.83 metre boya sahip olan +18 film oyuncusunun asıl adı Steve Wolfe olup Johnny Sins takma adıdır. Kissa Sins ile evli olan Jhonny binlerce +18 içerikli filmde rol almıştır. Normal sinema filmi olarak ise sadece It’s a Mommy Thing filminde rol almıştır.

]]>
https://www.5nhaber.com/dunyaca-unlu-18-film-oyuncusu-erik-dali-oynadi-26540.html/feed 0
Şeyma Subaşı Verdiği Pozla Sınırları Aştı! https://www.5nhaber.com/seyma-subasi-verdigi-pozla-sinirlari-asti-26537.html https://www.5nhaber.com/seyma-subasi-verdigi-pozla-sinirlari-asti-26537.html#respond Wed, 15 Jan 2020 10:42:27 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26537 Medya devi Acun Ilıcalı ile yollarını ayırmasıyla birlikte DJ Guido Senia ile adı aşk iddialarına karışan ve ardından birlikte fotoğrafları çıkan sosyal medya fenomeni Şeyma Subaşı, bugünlerde Guido ile birlikte yanına arkadaşlarını da alarak Phuket Adası’na tatil yapmaya gitti. Tatilden her saniyesini takipçileriyle paylaşan sosyal medya fenomeni Subaşı, son paylaşımıyla birlikte büyük beğeni aldı.

Zayıflığı Dikkat Çekti

Hayatının büyük bölümünü yurt dışında geçiren ve yaşadığı hayatla kendisine milyonlarca kişiyi özendiren Şeyma Subaşı, tatillerde çektirdiği onlarca fotoğrafı da takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmiyor. Dün siyah mayosuyla birlikte poz veren ve binlerce beğeni alan Şeyma Subaşı, bu fotoğrafıyla birlikte zayıflığını göstermiş ve aşırı zayıflaması takipçilerinin tepkisini toplamıştı.

Subaşı, bu kez de yoga yaparken amuda kalktığı anların fotoğrafını Instagram hesabı üzerinden takipçileriyle paylaşarak beğeni yağmuruna tutuldu.

Sınırları Aştı

Daha dün bikinisiyle bir ağacın önünde amuda kalkarak poz veren Subaşı, bu kez de aynı pozu sahil kenarında verdi. Yoga matının üzerine çıkıp sınırları aşan Şeyma Subaşı, paylaştığı söz konusu pozları “Gelecekten nefes alıp geçmişe verin. Kendinize karşı nazik olun ve elinizden gelenin en iyisini yapın” açıklaması ekleyerek takipçileriyle paylaştı.

]]>
https://www.5nhaber.com/seyma-subasi-verdigi-pozla-sinirlari-asti-26537.html/feed 0
Ruhani Tansiyonu Yeniden Yükseltti! https://www.5nhaber.com/ruhani-tansiyonu-yeniden-yukseltti-26533.html https://www.5nhaber.com/ruhani-tansiyonu-yeniden-yukseltti-26533.html#respond Wed, 15 Jan 2020 10:23:50 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26533 İran Cumhurbaşkanı Ruhani, İran-ABD geriliminin fitilini yenden ateşledi. Kasım Süleymani’nin öldürülmesi ve İran’ın ABD hava üslerine saldırmasıyla tırmanan gerilimlerde tansiyon bugünlerde düşmüştü.

Ruhani yaptığı açıklamayla tansiyonu yeniden yukarı taşıdı. ABD askerlerinin Ortadoğu’da güvende olmadığını belirten Ruhani,  bu durumun AB askerleri içinde geçerli olduğunu söyledi. Ruhani, Ortadoğu’da bulunan yabancı askerleri gündemine alarak  ‘Orta Doğu’daki tüm yabancı askerlerin bölgeyi terk etmesi’ vurgusuna dikkat çekti.

Ne Olmuştu?

ABD’nin Kasım Süleymani’yi öldürmesiyle intikam yemini eden İran, Irak’taki Amerikan askerlerinin bulunduğu üssü vurdu. İran Devrim Muhafızları saldırının ardından duyuru yaptı. Devrim Muhafızları Ordusu yaptığı açıklamada, Kasım Süleymani’nin intikamının alındığı belirtildi. Hava üslerinin onlarca füzeyle vurulduğu duyuruldu.

Söz konusu olayla ilgili yapılan açıklamada, ABD’nin saldırılarına devam etmesi durumunda çok daha sert ve ezici şekilde cevap verileceği bildirildi. İran Devrim Muhafızları Ordusu yaptığı açıklamada “Her durumda İran’a karşı düşmanca ve saldırganca eylemlerin kaynağı hedef alınacaktır. İşledikleri suçta siyonist rejimi de suçlu ABD rejiminden ayrı tutmuyoruz” ifadelerine yer verdi.

ABD halkına çağrıda bulunan Devrim Muhafızları, bölgedeki askerlerin daha fazla zarar görmemeleri amacıyla ülkelerine çağırmaları tavsiyesinde bulundu. Saldırıda 80 Amerikan askerinin öldürüldüğü iddia ediliyor. Pentagon saldırıyı doğruladı. Amerikan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Jonathan Hoffman saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Hoffman, saldırının İran tarafından ABD Doğu Yakası saatiyle sabah 5.30 sıralarında gerçekleştirildiğini belirtti.

]]>
https://www.5nhaber.com/ruhani-tansiyonu-yeniden-yukseltti-26533.html/feed 0
12 Yaşındaki Çocuğa Cinsel İstismara Beraat Kararı! https://www.5nhaber.com/12-yasindaki-cocuga-cinsel-istismara-beraat-karari-26524.html https://www.5nhaber.com/12-yasindaki-cocuga-cinsel-istismara-beraat-karari-26524.html#respond Wed, 15 Jan 2020 10:10:06 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26524 Adana’da 12 yaşındaki baldızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan T.S delil yetersizliğinden beraat etti. Bir çocuk babası olan adam boşandığı eşi T.B’nin 12 yaşındaki kız kardeşine cinsel istismar sebebiyle yargılandı. Eşinden boşanan adamın, 11 yaşındaki çocuğu L.S’yi görmek amacıyla eski eşi T.B’nin evine geldiği sırada baldızı 12 yaşındaki E.N.S’ye cinsel istismarda bulunduğu çocuğu tarafından annesine anlatılmıştı.

Olayı duyan anne T.B  Çukurova ilçesi Yüzüncüyıl Polis Merkezi Amirliği’ne giderek eski eşi T.S hakkında suç duyurusunda bulundu. Cinsel istirmarda bulunduğu iddia edilen T.S’nin şoför olduğu ve T.B ile 2006 yılında evlendiği ortaya çıktı. 12 yaşındaki E.N.S’ye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen adam tutuklanıp cezaevine konulmuştu. 12 yaşındaki E.N.S taciz olayını korktuğu için anlatamadığını ve 6 yaşından beri istismara uğradığını söyledi. T.B kız kardeşinin cinsel istismara uğradığını duyar duymaz karakola gittiğini söyledi.

“Eline Doğmuş Çocuğa Bunu Yapmasını Hiç Beklemezdim.”

T.B “Eline doğmuş çocuğa bunu yapmasını hiç beklemezdim.” diyerek sitemini dile getirdi. Eşinin bir yerlere giderken kız kardeşi E.N.S’ninde yanlarında gelmesini istediğini ve kız kardeşinin taciz olayını kendilerinden 5 yıl boyunca sakladığını ifade etti. Kız kardeşinin hayatını değiştirdiğini söyleyen T.B “Kız kardeşimin ruh sağlığı yerinde değil. Kendisini gizleme, koruma amacıyla erkek gibi giyiniyor. Saçlarını kısa kestiriyor. Çocuk kendini ve kimliğini kaybetmiş durumda. Bu şahıs servis şoförü ve şu an hepimizin arasında” dedi. Mahkemenin beraat kararına itiraz eden T.B davanın İstinaf Mahkemesine taşınacağını belirtti.

]]>
https://www.5nhaber.com/12-yasindaki-cocuga-cinsel-istismara-beraat-karari-26524.html/feed 0
Tecavüzcünün Üzerine Benzin Döküp Yaktılar https://www.5nhaber.com/tecavuzcunun-uzerine-benzin-dokup-yaktilar-26525.html https://www.5nhaber.com/tecavuzcunun-uzerine-benzin-dokup-yaktilar-26525.html#respond Wed, 15 Jan 2020 09:44:04 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26525 Meksika’nın doğu bölgelerinde Cacahoata şehrine yakın noktalarda yer alan bir köyde ikamet etmekte olan, isminin Alfredo Roblero olduğu öğrenilen sapık, 6 yaşında olan küçük bir kıza tecavüzde bulunup, ardından onu öldürmesi sebebiyle köylüler tarafından yakılarak öldürüldü.

Köylüler tarafından ibret-i alem olması açısından köy meydanında bulunan direğe bağlanan sapık şahıs; ilk olarak dakikalarca dayak yedi. Ardından ise üzerine çamur atarak boğulması sağlandı. Kendine gelen sapığı direkten çözen köylüler ardından yere yatırarak tekmelediler. Öfkesi dinmeyen köylüler, bunun ardından sapık şahsın üzerine benzin döktü ve canlı canlı yaktı.

Sapık şahıs büyük bir acı çekerek yardım çığlıkları atsa da, yüzlerce kişi adamı linç etmekten öteye gitmedi. Tecavüzcünün polise teslim edilmesini istediğini iddia eden tacize uğrayan kızın halası, köylülerin kendisine bu şahsın canlı çıkamayacağını söylediğini, bunun sonrasında elinden zorla aldıklarını ifade etti.

Olay yerine gelen polisler, yanarak öldürülen sapığın cesedini buldular. Olayın ardından bir takım açıklamalar altına imza atan yetkililer, kimsenin başkasını yargılama veya ceza kesme yetkisi bulunmadığını; olaya yönelik suçu bulunan herkesin gerekli cezaları alacağını ve bu kapsamda oldukça geniş çaplı soruşturma başlatıldığını açıkladılar

]]>
https://www.5nhaber.com/tecavuzcunun-uzerine-benzin-dokup-yaktilar-26525.html/feed 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kulüp Başkanlarıyla Bir Araya Geldi! https://www.5nhaber.com/cumhurbaskani-erdogan-kulup-baskanlariyla-bir-araya-geldi-26521.html https://www.5nhaber.com/cumhurbaskani-erdogan-kulup-baskanlariyla-bir-araya-geldi-26521.html#respond Wed, 15 Jan 2020 09:24:31 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26521 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye’de kulüp başkanlarını kabul etti. Futbol kulüplerinin başkanları ve Kulüpler Birliği yönetimi Cumhurbaşkanı Erdoğan’la çeşitli konuları görüştü. Erdoğan tüm başkanların tek tek elini sıktı ve Türk futbolundaki sorunların çözülmesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi. Kulüp başkanları da cumhurbaşkanından farklı taleplerde bulundu. Kulüp başkanları futbolculara ve teknik heyete ödenen ücretteki stopajın yüzde 15’ten yüzde 40’a yükselmesinin kendilerini zorlayacağını bildirerek 2 yıl erteleme talep etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kulüp başkanlarının yanında olduğunu belirterek kaynakların israf edilmemesini tasarruflu gidilmesini istedi. Erdoğan, adının yabancı sayısı ve futbol yasası konularında kulüp başkanları tarafından kullanılmamasını ifade ederek “beni ve siyaseti spora karıştımayın, sorunları bir araya gelip kendiniz çözün” dedi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, faiz oranlarının aşağıya çekilmesi sebebiyle Erdoğan’a teşekkürlerini iletirken Bankalar Birliği’yle yapılan anlaşmadaki yüzde 32’lik faiz oranının aşağıya çekilmesi hususunda destek talep etti. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, kulüplerin içinde bulunduğu ekonomik durumda devlet desteğinin gerekliliğine dikkat çekerek, milli takıma oyuncu gönderen takımlara teşvik primi verilmesini istediğini belirtti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yeni vergi sisteminin uygun olduğunu ancak kulüplerin mali sıkıntıları sebebiyle yeni vergi sisteminin birkaç yıla ertelenmesini talep etti. Ekonomik yapılanma süresininse 5 yıldan 10 yıla çıkarılmasını talep eden Koç, 10 yıllık planlamanın daha doğru olacağını söyledi. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Türk futbolunun ve Galatasaray kulübünün sorunlarının çözülmesinde yaptıkları için teşekkürlerini iletti. TFF Başkanı Nihat Özdemir, kademeli olarak yabancı futbolcu sayısını düşürmeyi planladıklarını ifade etti.

]]>
https://www.5nhaber.com/cumhurbaskani-erdogan-kulup-baskanlariyla-bir-araya-geldi-26521.html/feed 0
Meteorolojiden Kritik Uyarı! Asit Yağmuru Geliyor https://www.5nhaber.com/meteorolojiden-kritik-uyari-asit-yagmuru-geliyor-26518.html https://www.5nhaber.com/meteorolojiden-kritik-uyari-asit-yagmuru-geliyor-26518.html#respond Wed, 15 Jan 2020 08:51:56 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26518 İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Deniz Demirhan, İstanbul’da yüksek basınçtan dolayı hava kirliliğinin yüksek düzeyde ölçüldüğünü Perşembe ve Pazar günleri arasında asit yağmuru yağabileceğini söyledi.

Yüksek basıncın olduğu günlerde işlerin iç mekanlarda halledilmesi gerektiğini söyleyen Demirhan, dışarıdayken de maske takılarak solunumun temiz alınacağını belirtti. Asit yağmurlarının en ince kılcal damara bile ilerlediğini söyleyen Demirhan, Kağıthane’de hava kirliliği testlerinin yapıldığını ifade etti.

Dr. Deniz Demirhan, maksimum 50 mikrogram olması gereken PM10 değerini 189 mikrogram, maksimum 25 olması gereken PM2,5 değerini ise 199 olarak ölçtüğünü söyledi. Ölçülen değerlerin hava kirliliğini artırdığını söyleyen Demirhan, basınçla birlikte emisyon gazlarının atmosferde kaldığını bu yüzden de asit yağmuru şeklinde yeryüzüne inebileceğini söyledi.

İstanbul’da yaşayanları uyaran Demirhan, “Normalde yukarı doğru çıkan gazlar rüzgarın etkisiyle hızlı bir şekilde uzaklaşır. Yoğun olarak hava kirliliğini hissetmeyiz. Ancak şu anda yüksek basıncın etkisiyle bu hava kirliliğini yoğun olarak hissediyoruz.” dedi. Hava kirliliğinin insan üzerinde önemli bir etkisinin bulunduğunu ifade eden Demirhan, söylemini rakamlarla destekledi.

Demirhan, yılda 3.5 milyon insanın hava kirliliği sebebiyle hayatını kaybettiğini ifade etti. Hava kirliliğinin ciddi sorunlara yol açabileceğini bildiren öğretim üyesi yüksek basınçlı bölgenin tespitinin yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Demirhan, “Evinizden çıkmadan önce yüksek basıncı beklendiği yerlere bakabilirsiniz. Eğer yeşilse sorun yok. Eğer turuncu ve sarıysa çıkarken maske takmak ya da dışarı çıkmamaya özen göstermek gerekir” diyerek hava kirliliği tespiti yapılabileceğini söyledi.

]]>
https://www.5nhaber.com/meteorolojiden-kritik-uyari-asit-yagmuru-geliyor-26518.html/feed 0
Köpeğini Bıçaklayarak Öldürdü! https://www.5nhaber.com/kopegini-bicaklayarak-oldurdu-26514.html https://www.5nhaber.com/kopegini-bicaklayarak-oldurdu-26514.html#respond Wed, 15 Jan 2020 08:13:02 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26514 Antalya’nın Manavgat ilçesinde ilginç olay Şelale Mahallesi’nde yaşandı. Alman kurt köpeğinin sahibi olduğunu söyleyen A.T ilgin bir savunmada bulundu. “İnsanlara zarar verse daha mı iyi olacaktı. Cinnet geçirip öldürdüm” diyen adam köpeğini bıçakladı. Köpeğin cansız bedenini gören mahalle halkı durumu polise bildirdi. Polise teslim olan adam köpeğin kendisine saldırdığını söyledi.

Bıçaklamak zorunda kaldığını belirten adam köpeğin insanlara zarar verebileceğine savunmasında yer verdi. Köpeğin bıçaklandığı bölgeye götürülürken havladığı belirtildi.  Manavgat Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipleri köpeğin cansız bedeninin bulunduğu bölgeye gelerek soruşturma başlattı.

Köpeğin karın bölgesinden bıçaklandığı tespit edildi.  Olay yerine çağrılan A.T köpeği öldürdüğünü itiraf etti ve savunmasında, “Köpeğin insanlara zarar vermesi daha mı iyi? ifadelerine yer verdi. İnsanlara zarar vermesini engelledim. Cinnet geçirip bıçakladım” Manavgat Belediyesi Hayvan Barınağı veteriner hekim ve görevlileri ölü köpeği kontrol etti. Araca konulan köpek olay yerinden götürüldü.

Köpeğin sahibi olduğunu söyleyen adam, köpeği güçlükle zapt ettiğini söyledi. Mahalle halkı olaydan dolayı çok üzüntülü olduğunu dile getirdi. Mahalle halkının gözü önünde gerçekleşen olayda halkın duyarlılığı sayesinde ekipler olay yerine gelerek müdahalede bulundu.

Şanssız köpeğin ölüsü görenleri üzdü. Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay hakkında soruşturma başlatırken A.T hakkında idari işlem başlatıldığı belirtildi. Türkiye’de son dönemlerde insanlar tarafından öldürülen hayvan sayısında artış yaşandı. Hayvanlara şiddete ilişkin kanunlarda düzenlemeye gidilmişti.

]]>
https://www.5nhaber.com/kopegini-bicaklayarak-oldurdu-26514.html/feed 0
Belediye Başkanından Skandal Paylaşım! MHP’den Sert Tepki https://www.5nhaber.com/belediye-baskanindan-skandal-paylasim-mhpden-sert-tepki-26511.html https://www.5nhaber.com/belediye-baskanindan-skandal-paylasim-mhpden-sert-tepki-26511.html#respond Wed, 15 Jan 2020 07:29:51 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=26511 Düzce ilinin Kaynaşlı ilçesi MHP’li Belediye Başkanı Birol Şahin, Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanan a milli kadın voleybol takımına ilişkin sosyal medyada skandal paylaşım yaparak Filenin Sultanları’nı hedef almıştı. Şahin yaptığı paylaşımda,  “Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin.

Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil” ifadelerine yer verdi.

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, paylaşımla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Durmaz, paylaşımın kabul edilemez nitelikte olduğunu vurgularken Filenin Sultanlarına övgüde bulundu.

Durmaz,  “Ay yıldızlı formayı en yukarıya çıkaran Filenin Sultanları’nı büyük bir gururla izliyoruz, başarılarıyla da gurur duyuyoruz. Genel Başkanımız da grup konuşmasında mili takımımızı tebrik etti. İl başkanımızla görüştüm, savunmasını istedik, gereken ne ise yapacağız” dedi.

Birol Şahin yaptığı paylaşımla sosyal medyada da büyük tepki çekmişti. Filenin Sultanları, son olarak Almanya ile karşılaşmış rakibini 3-0 yenerek Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde etmişti. Belediye Başkanı Birol Şahin kendisinin sosyal medyada çok takipçisinin olduğunu ve Türkiye’nin İslam ülkesi olduğunu ve kendisini müslüman olarak tanımlayan kişilerin uyması gereken kurallar olduğunu söyledi.

]]>
https://www.5nhaber.com/belediye-baskanindan-skandal-paylasim-mhpden-sert-tepki-26511.html/feed 0