5n Haber https://www.5nhaber.com Thu, 10 Oct 2019 09:33:30 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.3 https://www.5nhaber.com/images/2019/09/cropped-favicon-32x32.png 5n Haber https://www.5nhaber.com 32 32 Ünlü Oyuncu Üvey Babasıyla Evlenmiş! https://www.5nhaber.com/unlu-oyuncu-uvey-babasiyla-evlenmis-25387.html https://www.5nhaber.com/unlu-oyuncu-uvey-babasiyla-evlenmis-25387.html#respond Thu, 10 Oct 2019 09:33:15 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25387 Hayat Devam Ediyor isimli diziyle tanınan Meltem Miraloğlu, kendinden 48 yaş büyük olan 80 yaşındaki ABD’li zengin iş adamı Patrick ile gerçekleştirdiği evlilik gündeme geldi. Olaylı evliliğin detayları ise ağızları açık bıraktı. Patrick isimli şahıs ilk olarak Miraloğlu’nu evlatlık olarak alıp, ardından nikah kıymış.

32 yaşındaki genç oyuncu Miraloğlu, yaptığı evlilikle magazin gündemine oturdu. Güzel oyuncu, kendinden 48 yaş büyük 80 yaşındaki sevgilisiyle gizli bir şekilde evlendi. Ardından 80’lik eşiyle fotoğrafları basına sızdı.

Onur Akay evlilikle ilgili detaylı aktardı. Henüz 32’sinde olan Miraloğlu’nun hayatını değiştiren bu evlilik, Türkiye’de yaşadığı maddi zorluklarla başlamış. Green Card alma amacı güderek Amerika’ya giden Miraloğlu’nun hayatı değişiyor.

Oyuncu Miraloğlu, yönetmen eşi Tayfur Aydın ise 2017 yılı içerisinde oldukça olaylı bir şekilde boşanarak evliliğini sonlandırmıştı. Boşanma sonrasında psikolojik sorunlar yaşayan Miraloğlu, Green Card almak ve yabancı dilini geliştirmek için ABD’ye gitme kararı aldı.

Orada Türk bir gençle sevgililik hayatı yaşayan Miraloğlu, sevgilisinin şiddetine maruz aldı. Fakat Green Card alamam korkusu sebebiyle şikayetçi olmadı. Sonra başka bir şehre taşınma kararı alan Miraloğlu, bu şehirde garsonluk yaptı.

Garsonluk yaptığı yerde, şuanki eşi 80 yaşındaki Patrick ile tanışıyor. Amerikali Patrick ilk olarak Miraloğlu’nun haline çok üzülüyor ve onu evlatlık olarak alıyor. Ardından bu süreçte çift birbirine aşık oluyor ve kısa sürede evlenme kararı alıyorlar.

İlk evlilik nikah tarihinde Miraloğlu uyuya kalıyor. Patrick onu uyandıramayınca bir daha tarih alınıyor ve Miraloğlu, 80 yaşındaki adamla dünya evine giriyor.

]]>
https://www.5nhaber.com/unlu-oyuncu-uvey-babasiyla-evlenmis-25387.html/feed 0
Belirlenen Hedefler Askerlerimizce Ele Geçirildi: Barış Pınarı Harekatı Devam Ediyor! https://www.5nhaber.com/belirlenen-hedefler-askerlerimizce-ele-gecirildi-baris-pinari-harekati-devam-ediyor-25383.html https://www.5nhaber.com/belirlenen-hedefler-askerlerimizce-ele-gecirildi-baris-pinari-harekati-devam-ediyor-25383.html#respond Thu, 10 Oct 2019 09:18:06 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25383 Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu tarafından Suriye’nin kuzey bölgesinde YPG / PKK  ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik devam ettirilen Barış Pınarı Harekatı, 2. gününde de büyük bir hızla ve başarıyla devam ediyor.

Harekat çerçevesinde Resulayn ve çevresinde yer alan tüm terör mevzileri, gece geç saatlere kadar ateş altına alındı ve bombardırmana tutuldu. Harekata yönelik son bilgilerle ilgili paylaşım yapan Milli Savunma Bakanlığı, belirlenen hedeflerin TSK tarafından ele geçirildiği vurgulandı.

Günün ilk ışıklarıyla birlikte Resulayn’da yer alan terör hedeflerine aralıklı bir şekilde obüs atışları yapıldı. Bölgeden yoğun dumanların yükseldiği çok uzaklardan görüldü.

Bu esnada şehirde meydana gelen çatışma sesleri, Ceylanpınar’dan çok rahat bir şekilde duyuluyor. Harekata yönelik son bilgileri paylaşan Milli Savunma Bakanlığı, harekatın başarıyla devam ettiğini vurguladı.

Komutanlar Harekat Merkezi’nde

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmak istenen terör koridorunu tamamıyla ortadan kaldırmak, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlayan Barış Pınarı Harekatı kapsamında gerçekleştirilen kara harekatı dün gece resmen başladı.

Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Güler ve komutanlarla Barış Pınarı Harekatı Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezinden sevk ve idare ediliyor.

Sevkiyat Devam Ediyor

Bunun yanı sıra Hatay’dan dün akşam saatlerinde yola çıkan toplam 12 araçlık askeri konvoy İslahiye’ye başarıyla ulaştı. Komando birlikleri ve zırhlı araçların bulunduğu konvoy Şanlıurfa’ya doğru yönlendi.

Oldukça geniş güvenlik önlemleri altında hareket etmekte olan konvoydaki birliklerin arış Pınarı Harekatı çerçevesinde çoğunlukla sınır hattı olmak üzere Suriye’de de görevlendirileceği bilgisine ulaşıldı.

İHA ve SİHA’lar Destekliyor

Hem karadan hem havadan yapılan operasyon sonucunda yurdun çeşitli yerlerinde bulunan üs komutanlıklarından havalanan jetler, belirlenen hedefleri bombardımana tuttu.

Havadan erken ihbar ve kontrol uçaklarının eşlik ettiği hava harekatı esnasında tanker uçakları da havada hazır olarak yer aldı. İHA ve SİHA’ların da görev aldığı ilk hava harekatı boyunca belirlenmiş olan 40’tan fazla hedef imha edildi.

]]>
https://www.5nhaber.com/belirlenen-hedefler-askerlerimizce-ele-gecirildi-baris-pinari-harekati-devam-ediyor-25383.html/feed 0
Barış Pınarı Harekatı Sözlerinin Ardından HDP’li Temelli ve Buldan Hakkında Soruşturma! https://www.5nhaber.com/baris-pinari-harekati-sozlerinin-ardindan-hdpli-temelli-ve-buldan-hakkinda-sorusturma-25380.html https://www.5nhaber.com/baris-pinari-harekati-sozlerinin-ardindan-hdpli-temelli-ve-buldan-hakkinda-sorusturma-25380.html#respond Thu, 10 Oct 2019 09:11:02 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25380 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamalar sebebiyle HDP’li Buldan ve Temelli ile ilgili soruşturma başlattı.

Soruşturma Gerekçesi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, 09.10.2019 tarihinde TSK tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak; HDP Eş Genel Başkanları ve 27. Dönem Milletvekilleri olan Sezai Temelli ile Pervin Buldan tarafından yine aynı tarihte yapılan yazılı açıklamayla ilgili olarak adı geçen milletvekilleri hakkında terör örgütü propagandası yapma ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetini alenen aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Yine aynı tarihte HDP Genel Merkezi’nde aynı konuyla ilgili olarak HDP 27.Dönem Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit tarafından ortak metin kapsamında gerçekleştirilen basın açıklamasıyla ilgili olarak yine terör örgütü propagandası yapma, suçu ve suçluyu övme, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini alenen aşağılama suçlarından 27.Dönem Milletvekilleri Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Leyla Güven, Berdan Öztürk hakkında da resen soruşturma başlatıldığı vurgulandı.

]]>
https://www.5nhaber.com/baris-pinari-harekati-sozlerinin-ardindan-hdpli-temelli-ve-buldan-hakkinda-sorusturma-25380.html/feed 0
Askerlerimizin Duvarları Kaldırarak Suriye’ye Giriş Yaptığı Anlar Saniye Saniye Kaydedildi! https://www.5nhaber.com/askerlerimizin-duvarlari-kaldirarak-suriyeye-giris-yaptigi-anlar-saniye-saniye-kaydedildi-25377.html https://www.5nhaber.com/askerlerimizin-duvarlari-kaldirarak-suriyeye-giris-yaptigi-anlar-saniye-saniye-kaydedildi-25377.html#respond Thu, 10 Oct 2019 09:03:01 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25377 Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat’ın doğusuna gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı, Tel Abyad’ın karşısında yer alan Akçakale ve Resulayn’ın karşısında yer alan Ceylanpınar’dan aynı dakikalar içerisinde başladı.

Türk jetleri, dün akşam saatlerinde 16.00 civarında havalanıp 30 kilometrelik derinliğe kadar indiler ve terör örgütü hedeflerini bombardımana tuttular. Tel Abyad’da yer alan terör mevzileri de obüslerle vurulurken, saat 22.30 civarında kara operasyonu gerçekleştirildi.

İlk olarak jetler vurdu, ardından ise komandolar girdi. Sınır duvarının kaldırılmasıyla birlikte komando ekipleri de sınırı geçerek harekata karadan katılım gerçekleştirdi.

Bir Yol Daha Kontrol Altında

Bunun yanı sıra Tel Abyad’dan alınan bilgilere göre TSK ve Suriye Milli Ordusu, Resulayn ve Tel Abyad’a 4 koldan giriş yaptı. Harekat kapsamında Tel Abyad ve Resulayn arasında yer alan Tel Erkam köyünün yakınlarında bulunan bağlantı yolunun tamamıyla TSK kontrolüne alındığı, Tabiatin ve Al- Mushrifah köylerinin de ele geçirildiği belirtildi.

İşte o anların videosu:

]]>
https://www.5nhaber.com/askerlerimizin-duvarlari-kaldirarak-suriyeye-giris-yaptigi-anlar-saniye-saniye-kaydedildi-25377.html/feed 0
ABD Başkanı Trump PKK İle Çalıştıklarını İtiraf Etti! https://www.5nhaber.com/abd-baskani-trump-pkk-ile-calistiklarini-itiraf-etti-25373.html https://www.5nhaber.com/abd-baskani-trump-pkk-ile-calistiklarini-itiraf-etti-25373.html#respond Thu, 10 Oct 2019 08:58:19 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25373 ABD Başkanı Donald Trump, YPG için direkt olarak PKK ifadesini kullanarak, Barack Obama döneminde olduğu gibi Türkiye’nin en büyük düşmanlarından birisi olan PKK ile ortaklık içerisinde oldukları zaman, bu son derece zor bir durum olur dedi.

Türkiye ve PKK’nın çok eski zamanlardan beri birbirinden nefret ettiğini açıklayan Trump, bugüne kadar ABD’nin sürekli suçlandığı “PKK’ya yardım” konusuna ise, YPG ve PKK’yı ayrı oluşum olarak gördüklerini ve DEAŞ ile mücadele konusunda YPG’ye yardım ettikleri şeklinde yanıt vermişti.

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da, ABD askerlerinin Suriye’den çekilmesi kararıyla ilgili değerlendirmeler altına imza attı. Suriye ile ilgili kararın kesinlikle doğruluk payının olmadığını açıklayan Trump, Artık bu sonu gelmeyecek olan savaşı bitirmenin zamanı gelmişti diyerek noktaladı.

Aynı zamanda YPG için direkt olarak PKK ifadesi kullanan Trump, aynı Obama döneminde olduğu gibi, Türkiye’nin en büyük düşmanı olan PKK ile ortaklık içerisinde olduğumuz zaman, bu son derece zor bir durum olur değerlendirmesinde bulundu.

İtiraf Etti

Trump, Kürtlerin kendi toprakları için savaş içerisinde olduğunu aktararak, Kürtlerin 2. Dünya Savaşı’nda ABD’ye yrdım etmediğini, Normandiya’nın da ABD’ye yardım etmediğini, kendi toprakları konusunda yardım ettiklerini açıkladı.

Bunun farklı bir şey olduğunu söyleyen Trump, Kürtlere inanılmaz derece büyük miktarda silah ve mühimmat anlamında para harcadıklarını açıkladı.

Trump tüm bunların yanı sıra Kürtleri sevdiğini ifade ederek, Suriye’de farklı fonksiyonlar olduğunu, Mesela PKK’nın bulunduğunu; oldukça farklı bir oluşum olarak öne çıktığını, onların ABD ile çalıştığını, zor bir grup olmalarına rağmen çalıştıklarını ve kendi toprakları için savaştıklarını açıkladı. 

Böylelikle PKK ile ortaklık kurduğunu itiraf etmiş oldu.

]]>
https://www.5nhaber.com/abd-baskani-trump-pkk-ile-calistiklarini-itiraf-etti-25373.html/feed 0
Mehmetçiğimizin Videosu Paylaşım Rekoru Kırdı! https://www.5nhaber.com/mehmetcigimizin-videosu-paylasim-rekoru-kirdi-25370.html https://www.5nhaber.com/mehmetcigimizin-videosu-paylasim-rekoru-kirdi-25370.html#respond Thu, 10 Oct 2019 08:51:42 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25370 Türkiye’nin güvenli bölge oluşturma, sınırımızda huzur ve güveni sağlama amacıyla Fırat’ın doğu bölgesine gerçekleştirdiği harekat, Resulayn’da yer alan YPG hedeflerinin vurulmasıyla birlikte resmen başladı. Türk askeri ve Suriye Milli Ordusu’nun Fırat’ın doğusuna kara harekatı devam ediyor.

4 Koldan Girildi

Askeri Kaynaklar, Resulayn ve Tel Abyad’da toplam 4 koldan giriş gerçekleştirildiğini ifade etti. Milli Savunma Bakanlığı ise 181 hedefin ateş altına alındığını ve vurulmaya başladığını vurguladı. F-16’lar 30 kilometre derinde yer alan terör hedeflerini bombardırmana tuttu. Barış Pınar ismi verilen harekatın başladığını ise Erdoğan Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

“Düğüne Gidiyoruz”

Fırat’ın doğusunda gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na giden askerler, oldukça dikkat çeken açıklamalar altına imza attı. “Düğüne Gidiyoruz, Allah’ın izniyle hepsini yok edeceğiz, halkımızın duası olsun yeter” diyen askerin videosu ise sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

]]>
https://www.5nhaber.com/mehmetcigimizin-videosu-paylasim-rekoru-kirdi-25370.html/feed 0
Türkiye’nin Dostu Düşmanı Belli Oldu: İşte Harekata Destek Vermeyen Ülkeler! https://www.5nhaber.com/turkiyenin-dostu-dusmani-belli-oldu-iste-harekata-destek-vermeyen-ulkeler-25367.html https://www.5nhaber.com/turkiyenin-dostu-dusmani-belli-oldu-iste-harekata-destek-vermeyen-ulkeler-25367.html#respond Thu, 10 Oct 2019 08:46:52 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25367 Askerlerimiz son yılların en büyük harekatlarından birini hem havadan hem de karadan Fırat’ın doğu bölümüne gerçekleştiriyor. Türkiye tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı ismi verilen operasyon Dünya’da büyük yankı uyandırdı.

Harekata Destek Veren Ülkeler

Harekatla ilgili çok sayıda ülke açıklama yaptı. Macaristan başta olmak üzere İspanya, KKTC ve Katar, Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirilen operasyona sonuna kadar destek verdiklerini ve vereceklerini açıkladı.

Dost Düşman Belli Oldu!

Destek veren ülkelerin belli olduğu gibi, harekatı desteklemeyen ülkeler de ortaya çıktı. İşte Barış Pınarı Harekatı’ndan rahatsız olan o ülkeler…

 1. Suudi Arabistan
 2. İsveç
 3. Amerika Birleşik Devletleri
 4. Almanya
 5. Fransa
 6. Hollanda
 7. Mısır
 8. Kanada
 9. Danimarka
 10. İran
 11. Finlandiya

Rusya Tarafsız Kalmayı Tercih Etti!

Rusya, Barış Pınarı Harekatı için tarafsız kalmayı tercih etti. Rus senatör Vladimir Cabarov, Rusya’nın Türkiye ve Suriye arasında gerçekleştirilen saldırıya dahil olmayacağını açıklayarak, Rus ordusunun Suriye’de bulunma amacının farklı olduğunu ifade etti.

]]>
https://www.5nhaber.com/turkiyenin-dostu-dusmani-belli-oldu-iste-harekata-destek-vermeyen-ulkeler-25367.html/feed 0
Bu Acıya Yürek Dayanmaz: Doğum Esnasında Eşini Kaybetti! https://www.5nhaber.com/bu-aciya-yurek-dayanmaz-dogum-esnasinda-esini-kaybetti-25363.html https://www.5nhaber.com/bu-aciya-yurek-dayanmaz-dogum-esnasinda-esini-kaybetti-25363.html#respond Thu, 10 Oct 2019 07:43:06 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25363 Yeni Asır’da bulunan habere göre, İzmir’de bebeğini kucağına almaya dakikalar kala hayata gözlerini yuman Çay, gözyaşları içerisinde defnedildi. Buca’da pide salonu bulunan Mehmet Ali Çay ve 3 yıl önce dünya evine girdiği eşi Huriye Çay, bebeklerini kucaklarına almak için büyük bir heyecan yaşıyorlardı.

Özel bir hastanede doğuma giden Huriye Çay, dün sabaha karşı erkek bir bebek dünyaya getirdiği esnada kalbi durdu. Genç kadın, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Ölüm haberi ise ailesi başta olmak üzere duyan herkesi yasa boğdu. Bebeğini kucağına alıp annelik duygusunu tadamadan hayatını kaybeden genç kadın, memleketi Aydın Karacasu ilçesinde toprağa verildi.

Eşi Mehmet Ali Çay ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla yürekleri dağladı. Çay, ölen eşinin ardından fotoğraflarını paylaşarak “Canım aşkım seni çok seviyorum, Allah mekanını cennet etsin. Bir tanem olmadı beni bırakıp gitmek. Keşke benim canım gitseydi”  yazdı.

]]>
https://www.5nhaber.com/bu-aciya-yurek-dayanmaz-dogum-esnasinda-esini-kaybetti-25363.html/feed 0
İğrenç Tezgah! Türkiye’yi Kötü Göstermeye Çalışıyorlar https://www.5nhaber.com/igrenc-tezgah-turkiyeyi-kotu-gostermeye-calisiyorlar-25359.html https://www.5nhaber.com/igrenc-tezgah-turkiyeyi-kotu-gostermeye-calisiyorlar-25359.html#respond Thu, 10 Oct 2019 07:38:29 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25359 Tarihte daha önce meydana gelen katliam fotoğraflarını kullanan terör örgütü yandaşı sosyal medya hesapları, bahsi geçen karelerin Türkiye’nin Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatları esnasında çekildiğini iddia ediyor.

Sosyal medya hesaplarında Türkiye’nin daha önceki yaptıklarının bunlar olduğunu aktaran şahıslar “tekrar yapmayacağını mı düşünüyorsunuz” tarzında paylaşımlar yapıyor.

Bu paylaşımda kullanılan fotoğrafların 90’lı yıllarda gerçekleştirilen Hocalı Katliamı’na ait fotoğraflar olduğu ortaya çıktı.

Terör örgütü yandaşlarının sosyal medya üzerinden belirli etiketler oluşturup destekçi toplamaya çalıştığı da fark edildi.

Örgüt destekçilerinin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları esnasında dünya genelinden savaş ve katliam fotoğraflarını sosyal medya üzerinden manipülasyon ile dezenformasyon amaçlı kullandıkları ortaya çıkmıştı.

]]>
https://www.5nhaber.com/igrenc-tezgah-turkiyeyi-kotu-gostermeye-calisiyorlar-25359.html/feed 0
Türkiye’ye Yapılan Havanlı Saldırı Kameraya Yansıdı! https://www.5nhaber.com/turkiyeye-yapilan-havanli-saldiri-kameraya-yansidi-25356.html https://www.5nhaber.com/turkiyeye-yapilan-havanli-saldiri-kameraya-yansidi-25356.html#respond Thu, 10 Oct 2019 07:34:35 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25356

Türkiye’nin, güney sınırında meydana gelen terör koridorunu ortadan kaldırmak ve bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı büyük bir hızla devam ediyor. YPG ve PKK ise Türkiye’de bulunan sivil yerleşimleri hedef almaya başladı.

Teröristlerin Suriye’nin kuzey bölgesinde işgallerinde tutmuş oldukları Kamışlı, Rasulayn ve Malikiye ilçelerinden Türkiye’ye havan saldırıları gerçekleştirilirken, çekilen görüntüler ise sosyal medyada yankı uyandırdı.

Videoda, Kürçenin Kamışlı ağzını kullanarak konuşan terör örgütü mensuplarının sivillere ait olduğu tahmin edilen bir evin avlusuna yuva yaptığı ve buradan Türkiye’ye havanla saldırı düzenlediği görülüyor.

Görüntülerde, havan mermisini namluya koyarak ateşleyen terör örgütü mensubu hainin kıyafetinin sivil olması da gözlerden kaçmıyor.

AA tarafından yayınlanan haberde, teröristlerin bulundukları askeri noktalardan çıkarak sivillerin evlerine yuvalandığı ve sivil giyimlerle saldırı yaptığı ortaya çıktı.

]]>
https://www.5nhaber.com/turkiyeye-yapilan-havanli-saldiri-kameraya-yansidi-25356.html/feed 0
En Pahalı iPhone! Tam 175.000 TL! https://www.5nhaber.com/en-pahali-iphone-tam-175-000-tl-25346.html https://www.5nhaber.com/en-pahali-iphone-tam-175-000-tl-25346.html#respond Thu, 10 Oct 2019 07:28:18 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25346 3 farklı modelle birlikte müşterilerinin karşısına çıkan Caviar, yeni tasarımıyla birlikte telefonun kamera çıkıntısını gizlemeyi başardı. Peki Caviar bu 3 modeli kaç TL’den satıyor?

Caviar’ın Victory Titanium ismi verdiği 64 GB’lık iPhone 11 Pro modelinin satış fiyatı 4.290 $ olarak dikkat çekiyor.

Diğer model ise timsah derisi ve altın ile kaplanan 64 GB’lık iPhone 11 Pro modeli oluyor. Bu model ise 12.000 $’a satılıyor.

En üst model ise elmas ve altınlarla birlikte süslenen iPhone 11 Pro modeli oluyor. Bu model ise 30.000 $ yani yaklaşık 175.000 TL’den satılıyor.

 

]]>
https://www.5nhaber.com/en-pahali-iphone-tam-175-000-tl-25346.html/feed 0
O Şehrin Başına Talih Kuşu Kondu: Zengin Doğal Gaz Rezervi! https://www.5nhaber.com/o-sehrin-basina-talih-kusu-kondu-zengin-dogal-gaz-rezervi-25343.html https://www.5nhaber.com/o-sehrin-basina-talih-kusu-kondu-zengin-dogal-gaz-rezervi-25343.html#respond Thu, 10 Oct 2019 06:58:06 +0000 https://www.5nhaber.com/?p=25343 Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın bir süredir Kazak Göle Mesire Alanı’nda doğal gaz arama çalışmaları devam ediyordu. Yaklaşık 2 aylık çok kısa bir süredir devam eden çalışmaların sonucunda bölgede oldukça zengin bir doğalgaz rezervine ulaşıldığı belirtildi. Bulunan rezervin gelecek günlerde de kullanılması bekleniyor.

Şirket, 2019 yılının ilk 4 aylık bölümünde, bölgede yaptığı çalışmalar çerçevesinde Karaağaç Mahallesi güzergahında bir doğal gaz rezervi daha bulmuştu. Oradaki çalışmalar sonrasında ilçenin belirli noktalarında çalışmaları yoğunlaştıran TPAO, Kazak Gölü Mesire Alanı’nın yaklaşık olarak 300 metrelik uzak bölümünde yeni bir doğal gaz rezerv buldu.

 

]]>
https://www.5nhaber.com/o-sehrin-basina-talih-kusu-kondu-zengin-dogal-gaz-rezervi-25343.html/feed 0