Sportif direktör Damien Comolli, transfer sezonu başlar başlamaz transfer arayışına başladı. Comolli, Portekiz’li futbolcu Fabio Coentrao’yla prensipte anlaşıldığını duyurdu. Transferler için sıkı çalışan Comolli ve ekibi, şampiyonluk hedefi için transferler yapılacağını belirtti.

Devre arasında nasıl bir yol izleneceğini belirleyen Comolli ve ekibi çalışmalara başladı. Transfer sezonunda  son olarak Rio Ave’de forma giyen ve şu anda boşta olan 31 yaşındaki sol bekle anlaşan sarı lacıvertliler gerekli takviyelerin yapılacağının sinyallerini verdi. Comolli, kulübün ekonomik koşullarına uygun hareket edileceğinin altını çizerken, Finansal Fair-Play kurallarına bağlı kalınacağını hatırlattı. Dikkatli adımların atılması gerektiğini vurgulayan

Comolli, alternatif sol bek arayışında olduklarını bulamadıkları durumda Coentrao transferine yöneleceklerini ifade etti. Sarı lacivertliler ayrıca forvet Vedat Muriç’in kesinlikle satılmaması kararını aldı. Şampiyonluk yolunda Muriç’e ihtiyaç olduğu bildirildi.

Fabio Coentrao Kimdir?

Fabio Coentrao, 11 Mart 1988 tarihinde Portekiz’de dünyaya gelmiştir. Kariyerinde Benfica’yla kazandığı Portekiz Premier Lig Şampiyonluğu ve Portekiz Lig Kupası başarılarıyla parlak dönemini yaşamıştır. Nacional, Real Zaragoza, Rio Ave, Benfica ve Real Madrid takımlarında forma giymiştir.