Fenerbahçe’de Şok Eden Ayrılık! 5 Yıllık İmza Attı…

Fenerbahçe’de Şok Eden Ayrılık! 5 Yıllık İmza Attı…
11.07.2019 - 14:32
19
A+
A-

Kadrosuna oldukça önemli isimler katarak güçlendiren Fenerbahçe, genç yıldızı Eljif Elmas ile vedalaşmak için gün saymaya başladı. Sarı – Lacivertli takım, İtalyan ekiplerinden olan Napoli’nin bonuslarla birlikte 20.000.000 €’ya ulaşan teklifine karşılık onay cevabı vermişti.

Sabah tarafından taraftarla ve kamuoyuna duyrulan haberde İtalyan basınının bu transferle yankılandığı da bildirildi.

Serie A’da boy gösterecek genç yıldızla ilgili yapılan yorumlar ise şu şekilde:

Bir futbol gazetesinde Napoli’ye imza atması planlar dahilinde olan Eljif Elmas’ın dün Türkiye’ye geldiği bildirildi. Makedonya’nın başkenti olan Üsküp’ten kalkan uçakla birlikte İstanbul’a gelen 19 yaşındaki başarılı yıldızın, burada yaptığı kısa açıklamasında transferle ilgili herhangi bir bilgisinin olmadığını, kampa katılmak için geldiğini söylediği hatırlatıldı.

Sözleşme 5 Yıllık

Il Mattino; Eljif Elmas için Napoli tarafından verilen ücretin 15.000.000 €olduğunu fakat Marka Rog’un beklenen satışıyla gerçekleşecek derken, oyuncuya imzalatılacak olan sözleşmenin 5 yıl süreyle olacağı da bildirildi.

Yeni Yıldız Adayı mı?

Başka bir İtalyan gazetesi ise haberinde Eljif’in Napoli’den toplam 1.000.000 € kazanacağını iddia etti. Gazetenin Türk Futbolu uzmanı olan Bruno Bottaro, Her şeyden önce yetenekli bir oyuncu fakat yeni bir yıldız adayı değil açıklaması yaptı. Fenerbahçe’ye gitmeden önce Avrupa’nın en iyi takımlarının radarına girmeyi başardığını fakat şuanda böyle bir durum olmadığını ifade etti.

ETİKETLER: