Şarkıcı Ferdi Tayfur, Sabah gazetesine bir röportaj verdi. Müzik hayatı ve Türkiye gündemiyle ilgili değerlendirmeler altına imza atan Ferdi Tayfur, Hastalandıktan sonra müziğe iştahının söylemediğini aktararak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli ile ilgili bir analiz yaptı.

Tayfur, sıklıkla kendi şarkılarını dinlediği videolarla gündeme gelen Bahçeli ile ilgili olarak, kendisiyle aynı topraktan olduğunu belirtti ve Çukurovalıyız dedi.

Aynı havayı soluduk diyerek ekleyen Tayfur, şivelerinin de aynı olduğunu anlattı. Bu sebepten dolayı yaptığı şarkıların Devlet Bahçeli’ye yakın geldiğini, kendisinin de oldukça görgülü ve iyi biri olduğunu dile getirerek, onu eleştirenlerin olduğunu fakat Bahçeli’nin gereklilik sebebiyle böyle bir politika yaptığını Adının zaten Devlet olduğunu; kendisinin ülke, bayrak ve vatan için gereken neyse onu yaptığını vurguladı.

Türk müziğine damga vuran isimler arasında yer alan ve baba lakaplı birkaç usta sanatçıdan birisi olan Ferdi Tayfur, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da aynı şekilde olduğunu aktararak, kendisinin Cumhurbaşkanını çok eskiden beri tanıdığını; onun da kendisi gibi oldukça zor bir hayatı olduğunu, gerçekten çok güzel ve vefalı bir insan olduğunu anlattı.

Erdoğan’ın bu vefakarlığı sebebiyle ihanete uğradığını da anlatan Tayfur, onun iyi niyetini kullanan kişilerin kendisine ihanet ettiğini vurguladı. Bu konuda Erdoğan’ın dikkatli olması gerektiğinin de altını çizen Tayfur, bir adamın elini sıkıp söz verirse Erdoğan’ın o sözden asla dönmeyeceğini anlattı. Dış politikada da iş politikada da böyle olduğunu anlattı.