Fettullah’ın Eğitim Ordusu

Fettullah’ın Eğitim Ordusu
22.10.2016 - 18:30
82
A+
A-

Fethullahçı Terör Örgütü’nü anlatan uzmanlar orduyu nasıl ele geçirdiğini, yargıda nasıl kumpaslar kurduğunu, emniyete nasıl sızdığını anlatıyorlar. En önemli konuyu atlıyorlar.

FETÖ’nün en çok önem ve en çok zarar verdiği yer gözden kaçırılıyor. 15 Temmuz’dan sonra Hakim-Savcı’ların üçte biri ihraç edildi. Pek çok ilçede 1 tane bile hakim kalmadı. Yargılamalar bir süre aksar ama kısa sürede eskisinden daha iyi olur.

Emniyette 17 Aralık ve 15 Temmuz’dan sonra, çok sayıda ihraç yaşandı. 6 ayda eskisinden daha yetenekli, daha güçlü bir teşkilat kurulur.

FETÖ’den en ağır darbeyi ordu yedi. Önce Ergenekon ve Balyoz tertipleriyle ardından 15 temmuz girişimiyle TSK ağır hasar aldı. Ancak biz ordu-milletiz. Bütün ordularımız dağıtılsa da yenisini 3 ayda kurduk, yine kurarız.

Ancak eğitime vurulan darbenin telafisi çok zor.

Bakınız yıllarca sizi uyuttular. Gülen cemaatinin eğitim yatırımlarını övdüler.

Bu arada bir şey gözden kaçırıldı. FETÖ örgütü 1000’e yakın özel okul, 100’ün üzerinde özel yurt, onlarca özel üniversite açtı. Ülkedeki dershanelerin yarısından çoğu bu örgüte aitti.

Hedeflerine ulaşmak için her engeli acımasızca aşan bir örgüt özel okul ve dershanelerine olan ilgiyi arttırmak için sizce hiçbir şey yapmadı mı?

Gülen cemaatinin Milli Eğitim’e verdiği zarar neden hiç konuşulmuyor?

Özel okul ve dershaneler üzerinden büyüyen bir örgüt kursanız ilk hedefiniz ne olur?

Eğitim sistemini çökertmek!

2 yılda bir sınav sistemi değişirse dershanelere olan ilgi doğal olarak artmaz mı?

Devlet okullarının eğitim imkanları ve kalitesi hızla düşerse özel okullara rağbet artmaz mı?

Son 15 yılda eğitim sistemi kaç kez değişti?

8+3 sistemi İmam Hatiplere ilgiyi azalttığı gerekçesiyle değiştirildi. Önce 5+3+3, ardından 5+3+4, ardından 4+4+4, sonra 2+4+4+4…

Bu arada çocukların okula başlama yaşlarıyla defalarca oynandı. Üniversite sınav sistemi, İlk ve ortaokul sonrası girilen sınav sistemleri defalarca değişti.

Türkiye’nin pek çok yerindeki eğitim imkanları en yüksek en güzide okullar İmam Hatip’e dönüştürüldü. O bölgede oturan ve imkanı olanlar çocuklarını özel okullara gönderip FETÖ’nün kucağına düştü. İmkanı olmayanlar İmam Hatip okuluna gönderdi.

Eğitim sistemini adım adım çökerttiler.

Hükümetin bu konuda bulduğu “dahiyane” çözüm İmam Hatip okulu sayısını arttırmak!

Elbette İmam Hatip okullarını bilinçli olarak tercih edenlerde var, saygı duyarız.

Elbette o okullarda okuyanlar da bu ülkenin çocuklarıdır, en az diğer okullarda okuyan çocuklar kadar değerlidir. Peki hükümet için aynı şey geçerli midir?

AKP hükümeti gözümüzün içine baka baka İmam Hatip okullarına öz, diğer bütün okullara üvey evlat muamelesi yapıyor. Dolayısıyla o okullarda okuyan öğrencilere de üvey evlat muamelesi yapıyor. FETÖ örgütüyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle en çok hangi bakanlığın personeli ihraç edildi? Açık ara Milli Eğitim! Sadece bu bile örgütün en önemli hedefinin Milli Eğitim olduğunu kanıtlamaya yetmiyor mu? Ne yazık ki AKP bunun farkında bile değil. Hala İmam Hatip sayısını arttırma peşindeler.

Çünkü kafa müteahhit kafası.

İmam Hatip binası artınca ülkede daha fazla İmam Hatipli olacak sanıyorlar. TEOG sınavında derece yapan çocuklardan İmam Hatip tercihi yapan 1 tane çocuk yok.

İmam Hatipte okuyan öğrenci sayısı artınca hedefledikleri topluma daha çabuk varacaklarını sanıyorlar. İmam Hatiplerin eğitim kalitesini arttırmak gibi bir düşünceleri yok.

Zorunlu din dersi sayısını arttırınca yetişen çocuklar daha dindar olacak sanıyorlar. Din derslerine öğretmenler değil imamlar giriyor haberleri yok.

Konu önemli olduğu için ilk kez yazımın devamını haftaya bırakıyorum. Önümüzdeki hafta gündem ne olursa olsun eğitim konusuna devam edeceğiz. Çünkü bu ülkenin geleceği olan çocuklar, AKP’nin 3. köprüsünden de, FETÖ’sünden de, ÖSO’sundan da daha önemlidir.

Yazar: Cengiz TOKMAK / Haberdogus.com