AKOM İstanbul'u Uyardı! Kar Yağışı Ne Zaman? Yeni Kar Yağışı 4-5 Gün Sürecek!

19 Ocak 2022 16:33 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:37

Tüm Türkiye geçtiğimiz gün başlayan kar yağışı sonucunda adeta beyaza bürünmüştü. İstanbul'da etkili bir şekilde yağan kar hakkında AKOM'dan yeni açıklamalar geldi. Yapılan açıklamalara göre İstanbul'da asıl yağış cuma günü itibariyle başlayacak. AKOM Müdürü Selçuk Tütüncü, "Esas kuvvetli bir sistemin cuma akşamından itibaren geleceği tahmin ediliyor. Bu seferki biraz daha kuvvetli, yaklaşık 4-5 gün etkili olacağı söyleniyor" ifadelerini kullandı.

AKOM İstanbul'u Uyardı! Kar Yağışı Ne Zaman? Yeni Kar Yağışı 4-5 Gün Sürecek!

İstanbul  hava durumu ve kar yağışıyla ilgili yeni açıklama geldi. Kar yağışının cuma gününden sonra il genelinde etkisini artırması bekleniyor. AKOM verilerine göre, cuma günü öğle saatlerinden itibaren sıcaklıkların düşmesi ve akşam saatlerinden itibaren İstanbul’da etkili bir kar yağışı olacağı tahmin ediliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan AKOM Müdürü Selçuk Tütüncü “Esas kuvvetli bir sistemin cuma akşamından itibaren geleceği tahmin ediliyor. Bu seferki biraz daha kuvvetli, yaklaşık 4-5 gün etkili olacağı söyleniyor. hafta sonundan itibaren çocuklar biraz daha sevinecek gözüküyor" diye konuştu. İşte İstanbul'daki kar yağışı ve hava durumuyla ilgili tüm detaylar...

İSTANBULLULAR DİKKAT! CUMA GÜNÜ SONRASI İÇİN KAR YAĞIŞI UYARISI

İstanbul için yeni kar yağışı uyarısı... Cuma günü başlayacak olan kar yağışının etkili olacağını söyleyen AKOM Müdürü Selçuk Tütüncü yaptığı açıklamada “Bu seferki gelen sistem, meteorolojik parametreler doğrultusunda biraz daha kuvvetli bir sistem ve yaklaşık 4-5 gün etkili olacağı söyleniyor. Büyük ihtimal yarın gerekli açıklamalar yapılmış olur. Biz de Meteoroloji Genel Müdürü'müzle bu konuda sürekli istişare halindeyiz. Ona göre hem vatandaşların uyarılması hem buna göre aksiyon planlarımızı tekrar gözden geçireceğiz” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

Etiketler

Gündem  
Reklamı Kapat