Koronavirüs Geçirenler Dikkat Etsin! Uzmanlar Uyarıyor! 1-3 Ay Arasında...

20 Ocak 2022 11:30 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:36

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını hakkında uzmanlardan uyarılar gelmeye devam ediyor. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Bülent Koçer koronavirüse yakalanan vatandaşlara belirli bir periyotta kontrole gitmeleri gerektiğini vurguladı. Başarılı Uzman Bülent Koçer, "6 ay da geçse akciğerde bir hasar bıraktığını görüyoruz ve bunların tedavileri de mutlaka uzman bir hekim tarafından gerekmekte” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs Geçirenler Dikkat Etsin! Uzmanlar Uyarıyor! 1-3 Ay Arasında...

Koronavirüs pandemisinde Omicron varyantı, vakalardaki artışı hızlandırdı. Türkiye'de de baskın haline gelen Omicron varyantı sonrası koronavirüs geçirenlerle ilgili önemli bir açıklama geldi. Koronavirüs geçirenlerde hastalığın akciğerde hasar bıraktığını ifade eden İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Bülent Koçer, belirli periyotlarla kontrole gidilmesi yönünde vatandaşları uyardı.

"DELTA VARYANTINA GÖRE ÇOK DAHA HAFİF SEYREDİYOR"

Medicana Konya Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı ve Tıbbi Direktör Dr. Öğr. Üyesi Bülent Koçer, günümüzün güncel hastalığı olan Covid-19’un yeni bir varyantı Omicron’un çok hızlı yayıldığını belirtti. Türkiye’de çok yoğun vaka sayısına ulaşıldığını söyleyen Dr. Öğretim Üyesi Bülent Koçer, “Günlük 64 bin, 65 bin vakalara kadar çıkıyoruz. Omicron daha hızlı yayılmasına rağmen Delta varyantına göre çok daha hafif seyrediyor. Hastaneye yatış oranlarımız biraz daha düşük. Ama yine de önlemler almamız gerekiyor. Özellikle maske kullanımı, toplu alanlara çok fazla girmemek ve el temizliği çok önemli” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

Etiketler

Sağlık  
Reklamı Kapat