İstanbul'u Felç Edecek Soğuk Geliyor! Kar Yağışı İçin Uyarı Yapıldı!

21 Ocak 2022 09:21 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:35

Ülke genelinde oluşan kar yağışı sonrasında ise hava durumu uyarılarının ardı arkası kesilmiyor. Türkiye yapılan birçok uyarı üzerine soğuk hava alarmına geçti. Prof. Dr. Orhan Şen tarafından yapılan incelemeye göre Marmara bölgesi kar yağışının etkisine girerken İstanbul'da yaşanacak olan yağışın felç etkisi yaratacağını belirtti. İşte tüm detaylar...

İstanbul'u Felç Edecek Soğuk Geliyor! Kar Yağışı İçin Uyarı Yapıldı!

Son dakika gelen hava durumu tahminlerine göre cuma gecesinden itibaren Marmara bölgesi  kar yağışıyla karşı karşıya kalacak. ‘Kar örtüsü İstanbul'u felç edebilir’ diyen Prof. Dr. Orhan Şen önemli uyarılarda bulundu.

'İZMİR’E BİLE KAR YAĞABİLİR'

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Milliyet’e yaptığı açıklamasında kar yağışının cuma akşamından itibaren Marmara bölgesi başta olmak üzere iç Ege’de de etkili olmasının beklendiğini belirtti. Prof. Dr. Orhan Şen, "Beklenen sistem cuma akşamı Marmara bölgesinden giriş yapacak. İlk etapta Trakya ve İstanbul’da karla karışık bir yağış bekleniyor. Kar yağışının cumartesi gecesi başlayıp salı gününe kadar etkisini göstermesi bekleniyor” diye konuştu.

Prof. Dr. Şen, kar yağışının geniş bir alanda etkili olacağının altını çizdi. Prof. Dr. Şen, “Bu kar yağışı Marmara başta olmak üzere batı bölgelerde ve Anadolu’nun bazı kesimlerinde etkisini gösterecek. Pazartesi günü İzmir’e bile kar yağma ihtimali var. Yine Muğla ve Aydın’ın iç kesimleri de kar alabilir” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

Etiketler

Gündem  
Reklamı Kapat