İstanbul Kar Altında Kaldı! Vali Yerlikaya Yeni Önlemler Aldı! Yarın kimler izinli sayılacak?

25 Ocak 2022 16:05 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:32

İstanbul'da başlayan kar fırtınası üzerine birçok ulaşım yolu engel ile kaplandı. Uzun süredir yağan kar nedeniyle yeni tedbirler Vali Yerlikaya tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmakta olan malûl, engelli ve hamilelerin 26-27-28 Ocak tarihleri arasında izinli sayılacağını belirtti.

İstanbul Kar Altında Kaldı! Vali Yerlikaya Yeni Önlemler Aldı! Yarın kimler izinli sayılacak?

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı devam ederken, açıklamalar ve tedbirler de peş peşe geliyor. Kentin dört bir yanında etkili olan yağışların devam edeceği belirtilirken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tedbirleri duyurdu.

Buna göre, İstanbul'da güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personelin 26 Ocak 2022 Çarşamba günü; malul, engelli ve hamilelerin ise 26-27-28 Ocak 2022 tarihlerinde idari izinli sayılmalarına karar verildi. Kentte üniversiteler de 31 Ocak Pazartesi gününe kadar eğitime ara verdi.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 25.01.2022 tarihli toplantısında; Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan tahmin raporları ve devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle;

Kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında; memur, işçi ve diğer personelin 26 Ocak 2022 Çarşamba günü idari izinli sayılmasına, Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl, engelli ve hamilelerin 26-27-28 Ocak 2022 tarihlerinde idari izinli sayılmalarına, Esenler, Harem ve tüm cep otogarlarındaki şehirlerarası yolcu otobüslerinin çıkışlarının 26 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 09.00'a kadar durdurulmasına,

İstanbul'da bulunan Üniversite Rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda ilimizde yükseköğrenime 31 Ocak 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri'nde 26-27-28 Ocak 2022 tarihlerinde eğitime ara verilmesine, Trakya ve Anadolu istikametlerinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların, ilimize girişinin ikinci bir duyuruya kadar kısıtlanmasına karar verilmiştir.
İlimizdeki karla mücadele çalışmalarında İçişleri Bakanlığımızca yayımlanan "Kış Tedbirleri Genelgesi" kapsamında oluşturulan; arama kurtarma, sağlık, tahliye ve yerleştirme, güvenlik ve trafik, beslenme, gıda, tarım ve hayvancılık, enerji, ulaşım-altyapı, nakliye, haberleşme, barınma ve teknik destek ve ikmal çalışma gruplarında 18.029 personel ve 5.227 araç ile müdahale edilmiştir. Saygıdeğer hemşehrilerimizin alınan önlemlere verdikleri destekler ve gösterdikleri anlayış için teşekkür ediyoruz.

Haberin devamı için tıklayın

Etiketler

Gündem  
Reklamı Kapat