Fuhuştan Gözaltına Alınan Kadın’da HIV Virüsü Ortaya Çıktı: Bir Şehir Hastaneye Başvurdu!

Fuhuştan Gözaltına Alınan Kadın’da HIV Virüsü Ortaya Çıktı: Bir Şehir Hastaneye Başvurdu!
03.07.2019 - 15:56
17
A+
A-

Karaman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 50 yaşındaki Mehmet D., 53 yaşındaki Hasan Hüseyin D. ve 46 yaşındaki Erdal Y.’nin yabancı uyruklu kadınları şehre getirip otomobilde para karşılığı erkekle cinsel ilişkiye zorladığını tespit etti.

Şüphelileri teknik ve fiziki takip altına alan polis ekipleri, Cumartesi günü şehrin en işlek caddelerinden birisinde fuhuş pazarlığı yapan Mehmet D., Hasan Hüseyin D., Erdal Y. ile Havva C. ve Azerbaycan uyruklu Hatavan M.’yi gözaltına aldı. Çavuş lakabıyla bilinen Mehmet D.’nin ise şehirde bulunan lisede memur olarak çalıştığı tespit edildi.

SINIR DIŞI EDİLDİ

Havva C. ve Havatan M. emniyetteki sorgularının sonrasında serbest bırakıldı. Havatan M. sınır dışı edilip ülkesine gönderilirken, adliyeye sevk edilen Mehmet D. ve Hasan Hüseyin D. ve Erdal Y. ies çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

HIV Virüsünü Duyan Hastaneye Akın Etti

Sınır dışı edilen Havatan M.’nin yapılan sağlık kontrolleri sonrasında cinsel yolla bulaşan ve AIDS’e sebebiyet veren HIV virüsü taşıdığı tespit edildi. Havatan M.’nin bu virüsü taşıdığı haberinin kentte hızla duyulmasıyla birlikte çok sayıda kişinin hastanelerin enfeksiyon hastalıkları polikliniğine başvuruda bulundukları bildirildi.