Galatasaray’da Yer Yerinden Oynadı!

Galasaray’ın Eylül ayı Divan Kurulu Toplanısı’nda ortalık karıştı. Eski başkanla yeni başkan karşı karşıya geldi..

Galatasaray’da Yer Yerinden Oynadı!
12.09.2019 - 10:23
434
A+
A-

Galatasaray Eski Başkanı Dursun Özbek ve yeni başkan Mustafa Cengiz Divan Kurulu Toplantısı’nda tartışmaya başladı. İki başkanın tartışması bir türlü bitmek bilmedi. Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu araya girdi ve bu konuların dışarıda halledilmesi gerektiğini, Divan’a da o şekilde katılınması gerektiğini belirterek tartışmayı noktaladı.

Eski Başkan Özbek, 20 Milyon € kasa kolaylığı sağladığını belirterek Dursun Özbek’in Galatasaray’dan alacağı olmadığını, şirketinin alacağı olduğunu anlattı. Hacize vermediklerini ifade eden Özbek, sadece yasaların gerektirdiklerini yerine getirdiklerini ifade etti.

Yeni Başkan Söz Aldı

Bu sözler sonrasında Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz söz alarak oldukça sert bir şekilde Özbek’e yüklendi. Dursun Özbek tarafından kendilerine ödeme emri geldiğini ifade eden Cengiz, sonrasında da “ben yapmadım, ortağım yaptı” açıklamasında bulunduğunu ifade etti.

Ortağım dediği şahsı araştırdıklarını anlatan Cengiz, o şahsın da avukatı çıktığını söyledi. Bunun nasıl bir girdap olduğunu anlamanın asla mümkün olmadığını da sözlerine ekleyerek, Dursun Özbek’in seçimi kaybetmesiyle birlikte hisselere rehin koyduğunu, 3 farklı senet aldığını; bununla yetinmediğini ve icra yolladığını söyledi.