Galatasaray’ın Arda Turan Kararı! Geliyor mu?

Galatasaray’ın Arda Turan Kararı! Geliyor mu?
13.07.2019 - 17:02
71
A+
A-

Türk futbolunun bir dönemine damga vuran ve dünyanın en iyi takımında forma giyme şansı bulan Arda Turan oldukça zor günler geçiriyor. Formdan düşen oyuncuyu kimse istemiyor.

Özellikle Euro 2016 esnasında yaşanan süreçten sonra oldukça antipati toplayarak halktan çok yüksek tepkiler alan başarılı futbolcunun tekrardan Galatasaray’da forma giyme hayali de suya düşmüş gibi duruyor.

Büyük Boşluğa Girdi

Dünyanın en iyi takımı Barcelona’ya transfer olurken ,Türkiye’ye döndüğü takdirde sadece Galatasaray’da forma giyeceğini belirten Arda’nın Başakşehir’e gelmesi, taraftarlar tarafından oldukça yüksek tepkiler görmesine sebep olmuştu. Son haftaya kadar şampiyonluk konusunda Galatasaray ile kıyasıya mücadele içerisinde olan Başakşehir’e de beklenen katkıyı veremeyen Turan, büyük boşluğa girdi ve şimdiye kadar kariyerinin en zor dönemini yaşıyor.

Anket Aleyhine

Bu sezon adı Galatasaray ile sık sık gündeme gelen Arda Turan, taraftarlarla arayı düzeltmek için her çabayı gösteriyor fakat şu durumda oyuncu için bunun mümkün olmadığı görülüyor. İnternet sitelerinde “Arda Dönsün mü” sorusuyla yapılan anketlerden çıkan tüm sonuçlar Arda’nın aleyhine oluyor. Arda’nın bunların üzerine yakın çevresinden birkaç kişiye “Galatasaray’ı aile bildim, bu tavır zoruma gidiyor” dediği iddia edildi.

Fatih Terim İstemedi

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar tarafından yöneltilen özel istekle Arda için bir araya gelerek zirve yapan Başkan Albayrak ve Teknik Adam Fatih Terim, milli futbolcunun tekrardan Galatasaray’da oynaması konusunda kapıları tamamıyla kapattı. Tecrübeli hoca, yönetime Arda’nın asla planları dahilinde olmadığını sert bir dille söyleyip tartışmaları noktaladı.

ETİKETLER: