Geçen ay Isparta’da yaşanan olayda, sevgilisinden ayrılmak istediğini söyleyen Güleda, erkek arkadaşı tarafından korkunç bir şekilde öldürüldü. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü öğrencisi Güleda Cankel’in dosyasında cani sevgilinin müebbet cezası talep edildi.

2 gün beklemiş!

Güleda’nın bulunduğu şehre gelen cani sevgili, genç kıza ulaşabilmek için otogarda 2 gününü geçirdi. Güleda’yı yakalayan sevgili, kızın bütün çırpınışlarına karşı koymuştur. 17 saat geçtikten sonra ilk olarak kabloyla boğup sonrasında ise kalbinden bıçaklayarak öldürdü. Zafer Pehlivan’ın verdiği ifadeler açıklandı.

 

 

Zafer Pehlivan olayı anlatmaya başladığında ilk olarak Güleda Cankel’in yakın olduğu arkadaşı Osman S.’yi konuya dahil ederek, Güleda’nın evine gidip ışıkların yandığını görünce zile basıp, Güleda’nın ise kapıyı açmadığını söyledi. Lakin biraz konuştuktan sonra ikna edip içeri girdiğini belirtti.

Zafer Pehlivan olayın yaşandığı anı anlattı. Dışarı çıkıp markete gittiklerini söyledi ve çıkar çıkmaz kaçtığını ifade etti. Sonra Güleda’nın durup Osman’ı araması gerektiğini ve onun yanına gitmek istediği söyledi. Güleda’nın kaçtığı yer Osman’ın sokağının olduğunu dile getirdi. Osman’la Zafer telefonda konuşurken, Osman Muğla’ya gelip konuşmak istediğini söyledi.

Sonrasında ise Güleda, Zafer’e Osman hakkında ne kadar iyi biri olduğunu ve övgüyle bahsettikten sonra tartışma meydana geldi. Zafer deliye döndükten sonra ” ilk önce boğazını sıktım, sonra kabloyla boğdum, ölmediğini görünce de bıçağı kalbine sapladım” dedi.