Türk Telekom servislerinde an itibarıyla erişim sıkıntısı yaşanıyor. Kullanıcılar Google’ın hiçbir servisine ulaşamıyor. Turkcell ve Vodafone’da böyle bir problem yokken Türk Telekom’da bu problemin yaşanması oldukça can sıkıyor. Çok sayıda Türk Telekom kullanıcısı hem mobil, hem de sabit İnternet üzerinde problemler yaşadığını söyleyerek sosyal medyadan şikayet oluşturuyor. Hem İnternet, hem telefon konusunda Türkiye’nin en çok şikayet alan servis sağlayıcısı Türk Telekom, gündeme geldiği bu skandalın ardından nasıl bir savunma yapacak bilinmiyor.

Sorun Türk Telekom’dan Kaynaklanıyor

Çok sayıda İnternet kullanıcısı, Google servislerinin çöktüğünü zannediyor. Fakat sorun Google kaynaklı değil. Vodafone, Turkcell kullananlar da böyle bir problem yaşanmazken, Türk Telekom kullananlar bu problemle karşı karşıya kalmış durumda.

Sorun Git Gide Yayılıyor, Türk Telekom Sessiz

Türk Telekom kullanıcıları, sosyal medya üzerinden İnternet bağlantısı sorunuyla ilgili binlerce şikayet oluşturdu. Hem mobil, hem de sabit İnternetlerde problem yaşayan kullanıcılar, sosyal medya üzerinden şikayetlerine cevap alamamaktan yakınıyorlar. DownDetector isimli sitelerin düşmelerini gösteren analiz şirketine göre Saat 15.50’den sonra yapılan sorun bildirim sayısı 17.43’e kadar tam 16 kat arttı.