22 Eylül 2022 13:00 Güncelleme : 22 Eylül 2022 13:00

Gören badana yaptınız sanacak! Bu yöntem en kirli duvarları bile ışıl ışıl parlatıyor

Gören badana yaptınız sanacak! Bu yöntem en kirli duvarları bile ışıl ışıl parlatıyor

Duvarda çıkmayan lekelere savaş açmak istiyorsanız bir de bu doğal malzemeler temizlemeyi deneyin. Kimyasal ürün kullanmadan çıkarabileceğiniz ve adeta yeniden badana yaptırmış görünümü elde etmek isterseniz bu yöntemler kurtarıcınız olacak.

Ev temizliğinde duvarlar genellikle en çok kirlenen bölgeler olabilir. Bu lekeler bazen zorlu olurken bazen de kolay bir şekilde çıkabilir. Kimyasal ürünlerle boyaya zarar vermeden önce bu doğal yöntemleri denemeniz gerekir. Doğal ve evde bulunan bu malzemelerle birlikte adeta yeniden badana yaptırmış gibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvarınızda yer edinmiş, zorlu lekeleri çıkarmak için bu yöntemleri kullanabilirsiniz. İşte bu basit ve etkili yöntemler…

Karbonat ve sirke karışımı yöntemiyle duvar temizleme

Karbonat ve sirke karışımı duvar lekelerini çıkarabilecek güçlü bir etkiye sahiptir. Evde bulunan bu doğal malzemelerle birlikte duvarınız yeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için; 1 litre su, 1 çay bardağı sirke ve 1 paket karbonat gereklidir. Bu malzemeleri bir sprey şişesinin içine ekleyin ve karıştırın. Sprey şişesi yoksa bir kabın içinde de karıştırabilirsiniz. Bu karışımın içine temiz bir bezi batırıp çıkartın ve bezi güzelce sıkın. Nemli bezle birlikte duvarınızda oluşan yağ lekeleriniz, parmak izlerini veya başka lekeleri silmeye başlayın. Bu yöntemle birlikte evinizdeki duvarlarda yeni bir görünüm elde edeceksiniz. Bu yöntemi duvar kağıdı olan duvarlarda kullanmamanız önerilir.

Haberin devamı için tıklayın

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış