Kış geldiği zaman büyük korkularımızdan birisi de grip olmaktır. Hava değişimi ve ısısından kaynaklı çok çabuk hasta olabilmek mümkün. Lakin grip olma riskini minimuma indirebiliriz. Yapmamız gereken şeylerden birisi, vücudun ihtiyacı olduğu vitamin ve mineralleri sağlamaktır. Bunun için sebze ve meyve tüüketimi önemli rol oynar. C vitamini alımı hastalığa yakalanma durumunda, yardımınıza koşacak vitaminlerdendir.

 

 

C vitamini almak için; portakal, limon, greyfurt, başlıca gelen meyvelerdendir. Hasta olma belirtilerini hissediyorsanız eğer, bu tarz besinlerle vücudu beslemek ve vitaminleri almak gerekli. Bol su tüketmek de gripten korunma yöntemlerinden bir tanesi. Bu süreçte temiz hava almaya oldukça özen göstermeniz lazım. Soğukta kalmak ve hijyenik kurallara uymamak hasta olmanıza sebebiyet verecektir. Eğer karşınızda ki insan gripse, selamlaşmak için sarılmanız ve öpüşmeniz grip olma riskinizi ciddi miktarda arttıracaktır.

 

Gribe yakalandıysanız eğer, vücudu terletmek ve soğuk duş almak gripten kurtulmak için etkili bir uygulama olacaktır. Burun akıntısında olabildiğince burnumuzu temiz tutmalıyız. Aynı zamanda açık havada 30-40 dakika yürüyüş yapmakta hastalığınızdan hemen kurtulmak için atılan güzel bir adım olacaktır.