Canan Karatay'ı Dolandıranlar Suç Üstü Yakalandı! 80 Yaşındaki Vatandaşı Dolandırırken Kıskıvrak Yakalandılar! İşte Tüm Detaylar...

22 Ekim 2021 12:58 Güncelleme : 6 Şubat 2022 11:56

Uzun zamandır birçok vatandaşı dolandıran dolandırıcılar geçtiğimiz kısa bir süre önce Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan 80 yaşındaki bir vatandaşı dolandırmak üzere aradılar. Kendilerini Milli İstihbarat Teşkilatı'nın görevlisi olarak tanıtan dolandırıcılar terör örgütü FETÖ'nün ismini de kullanıyor. FETÖ tarafından hesaplarınızın ele geçirildiği iddiası ile tam tamına 9,5 kilo altın dolandıran şahıslar polis teşkilatının düzenlediği operasyon ile kıskıvrak yakalandı.

Canan Karatay'ı Dolandıranlar Suç Üstü Yakalandı! 80 Yaşındaki Vatandaşı Dolandırırken Kıskıvrak Yakalandılar! İşte Tüm Detaylar...

Edinilen bilgiye göre, dolandırıcılık şebekesi üyeleri 8 Ekim’de Marmaris’te yaşayan 80 yaşındaki İ.C.’yi telefonla arayarak kendilerini MİT mensubu olarak tanıttı. Dolandırıcılar, yaşlı vatandaşa banka hesaplarının ve evdeki ziynet eşyalarının tehlikede olduğunu belirterek eve gelecek ekiplere altınlarını teslim etmesini ve güvenceye alacaklarını belirttiler.

Dolandırıcılık şebekesinden A.Ç ve H.D. Marmaris’e gelerek 80 yaşındaki İ.C.’nin 9,5 kilo altınını alarak kayıplara karıştı. Yine Marmaris'te 2013 yılında Canan Karatay'ı dolandıran şebeke üyelerinden M.K. ve İ.A. Marmaris’te F.K.K. isimli vatandaşı 300 bin lira dolandırma girişiminde bulunurken yakalandı.

Dolandırıcılık olayının ardından Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Marmaris Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri şüphelilerin yakalanması için sivil ekip oluşturdu. Ekipler bölgedeki güvenlik kameralarını tek tek inceleyerek şüphelileri tespit etti.

Marmaris Cumhuriyet Savcılığından alınan arama kararı sonrası operasyon için düğemeye basılırken, sivil ekipler Adana’da A.Ç. ve H.D. isimli şüphelileri düzenlenen operasyon ile gözaltına aldı. F.K.K. isimli vatandaşı dolandırmak isteyen ve 2013 yılında Canan Karatay'ı dolandıran M.K ve İ.A ise Marmaris’te gözaltına alındı.

Şüpheliler Muğla Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Marmaris Adliyesine sevk edildi.

Etiketler

Gündem  
Reklamı Kapat