22 Ekim 2021 14:41 Güncelleme : 6 Şubat 2022 11:56

6 Hafta İçerisinde Bunları Yapmayan Cezaya Maruz Kalacak! Araç Sahipleri İçin Son 6 Hafta! İşte Tüm Detaylar...

6 Hafta İçerisinde Bunları Yapmayan Cezaya Maruz Kalacak! Araç Sahipleri İçin Son 6 Hafta! İşte Tüm Detaylar...

Her geçen gün büyük oranda artış kazanan trafik birçok cezayı ise beraberinde getiriyor. Yaz mevsiminin sona ermesiyle birlikte soğuyan havalar nedeni...

Her geçen gün büyük oranda artış kazanan trafik birçok cezayı ise beraberinde getiriyor. Yaz mevsiminin sona ermesiyle birlikte soğuyan havalar nedeniyle araç sahiplerinin kışlık lastlikleri yavaş yavaş çıkarma vakti geldi. Kışlık lastiklerinizi aracınıza takmak için 6 haftalık bir süre kaldı. Soğuk geçen kış günlerinde yerlerin buz tuttuğu zamanlarda kış lastiği olmayanlar için büyük tehlikeler bekliyor. 6 haftanın sonunda ise halen kışlık lastikleri olmayarak trafikte yer alan araçların maruz kalacağı ceza tutarlarını sizler için araştırdık.

Her sene Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan lastik değişimi takvimine göre ise 01 Aralık ayı ile 01 Nisan ayı arasında kışlık lastik takılması zorunludur. Kışlık lastik takmayarak trafiğe çıkan araçlar ise para cezasına maruz kalacaktır. Önümüzdeki 6 haftanın sonunda kışlık lastiği bulunmayan araçlar ise kolluk kuvvetleri tarafından tespit edildiği halde cezaya maruz kalacaktır. Bu ceza tutarı ise 2021 yılında 835 TL olarak belirlenmişti. Yeni yılda ise ceza hakkında bir artış gözlemleneceği tahminler arasında yer alıyor. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat