Dış İşlerinden FETÖ'ye Büyük Darbe! 29 Kişi Gözaltına Alındı! İşte Tüm Detaylar...

22 Ekim 2021 16:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 11:56

Dış İşleri Başkanlığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından kısa bir süre önce yapılan operasyon sonucunda FETÖ yapılanmasına büyük bir darbe daha vuruldu. Yapılan operasyon sonucunda 125 şüpheli şahısın gözaltı kararı ile tutuklandığı bildirildi. İşte tüm detaylar...

Dış İşlerinden FETÖ'ye Büyük Darbe! 29 Kişi Gözaltına Alındı! İşte Tüm Detaylar...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Dış İşleri teşkilatı bünyesinde çalışırken FETÖ/PDY ile irtibatları nedeniyle meslekten çıkarılan, bazıları memurluk sınavları öncesinde soruları aldıkları belirlenen 29 şüpheli ile örgütün Jandarma Genel Komutanlığı 'mahrem hizmetler' soruşturmasında 18 astsubay ve 78 eski askeri öğrenci toplam 96 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturmalar kapsamında; Dış İşleri teşkilatı bünyesinde çeşitli kademelerde çalışırken FETÖ/PDY ile üyelik veya irtibatları nedeniyle meslekten çıkarılan ya da uzaklaştırılan, bir kısmı meslek memurluğu, konsolosluk ve ihtisas memurluğu yazılı sınavları öncesinde soruları aldıklarına dair deliller bulunan 29 şüpheli belirlendi. Örgütün gizli haberleşme programı 'ByLock' kullandıkları da belirlenen 29 şüpheli hakkında Ankara merkezli 15 ilde, gözaltı kararı verildi.

JANDARMA MAHREM YAPILANMASINDA 96 GÖZALTI KARARI
MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM ile SİBER Daire Başkanlıklarınca FETÖ/PDY üyelerinin deşifresine yönelik olarak yapılan çalışmalar sonucunda, örgütün Jandarma Genel Komutanlığı içinde `mahrem hizmetler´ yapılanmasında yer alan 96 şüpheli tespit edildi. 18'i daha önce geçici olarak görevden uzaklaştırılan astsubay, 78'i de daha önce ilişiği kesilen askeri öğrenci 96 şüpheli hakkında Ankara merkezli 37 ilde, gözaltı kararı verildi.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış