Kimlik Numarasını Belirtene SGK 2770 TL Anında Ödeme Yapıyor! 31 Ekim Tarihine Kadar Yetişen Alır Yetişemeyen Üzülür!

24 Ekim 2021 09:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 11:55

SGK tarafından yüzlerce farklı destek vatandaşlara sunulmaya devam ediyor. Birçok destek ile ilgili vatandaşları birçoğunun bilgisi bulunmuyor.

Kimlik Numarasını Belirtene SGK 2770 TL Anında Ödeme Yapıyor! 31 Ekim Tarihine Kadar Yetişen Alır Yetişemeyen Üzülür!

SGK tarafından yüzlerce farklı destek vatandaşlara sunulmaya devam ediyor. Birçok destek ile ilgili vatandaşları birçoğunun bilgisi bulunmuyor. Bu desteklerden önceden haberdar olan vatandaşlar başvuru yapmaları ile birlikte istedikleri ve ihtiyaç duydukları paraları alabiliyorlar. Aile ve çocuk yardımı, çocuk parası, iş görmezlik maaşı ve cenaze parası adı altında kurumun yapmış olduğu yardımlar hız kesmeden devam etmektedir. Ekim ayı itibariyle birçok vatandaşın sadece bir kalemden değil birçok farklı kalemden yardım almalarının yolu açılıyor. Böylece sadece bir tek kalemden değil birçok kalemden yardım alabilirsiniz.

Raporlu Günlere Ödeme


Devlet vatandaşlara raporlu oldukları günlerin ödemesini yapmaktadır. Bayanların doğum yapması durumunda 2 ve üzerinde ay raporlu bulunmaları durumunda devlet tarafından ödeme yapılmaktadır. Annelik dolayısıyla izne ayrılmış olan vatandaşlara devlet direk olarak ödemelerini sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra çalışma hayatına dönen annelere devlet kreş yardımı da ayrıca sağlamaktadır. Bu durumda anneler çalışırken ayrıca kreş yardımından da faydalanabilmektedir. Birçok anne bu imkanı kullanmaktayken birçok kişi de bu imkandan haberdar olmadığı için bu imkanlardan faydalanamamaktadır.

Prim Desteği


Ev hizmetleri bünyesinde çalışmakta olan kişilere ise ayrıca farkı bir kalem üzerinden prim ödemesi de yapılmaktadır. 1 ay içerisinde 10 günden az veya fazla çalışılması durumuna göre bu prim miktarı değişiklik göstermektedir. 1 günden az olarak çalışmakta olan erkek veya bayanlar ayrı 10 günden fazla olarak çalışanlar ise ayrı olarak sigortalı olarak görülmektedir. Bu nedenle farklı bir kalem üzerinden sigortaları yatmaktadır. SGK uzmanları tarafından sürekli olarak vatandaşlara çeşitli konularda yardım alabilecekleri konusunda uyarılar yapılmaktadır. Bu nedenle hakkınız olan ücretleri ve yardımları almak adına mutlak suretle sosyal yardımları takip etmeniz gerekecektir. Başvuru esas olmasından dolayı mutlaka buna dikkat edilmelidir.

Etiketler

Ekonomi  
Reklamı Kapat