E-devlet Üzerinden 1259 Lira Destek Ödemesi!3 Gün İçerisinde Müracaat Olmazsa Hakkınız İptal Olacak!

25 Ekim 2021 15:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 11:52

İhtiyaç sahibi vatandaşlara çocuklarının sayısına ve gereksinimlerine göre farklılık göstermek üzere devlet tarafından destek ödemesi yapılmaktadır.

E-devlet Üzerinden 1259 Lira Destek Ödemesi!3 Gün İçerisinde Müracaat Olmazsa Hakkınız İptal Olacak!

İhtiyaç sahibi vatandaşlara çocuklarının sayısına ve gereksinimlerine göre farklılık göstermek üzere devlet tarafından destek ödemesi yapılmaktadır. Ödemelerin geçici süreliğine verildiği duyurulmuştur. Sosyal ve ekonomik destek ödemelerinden faydalanmak amacıyla birtakım şartlarda mevcuttur ve kişilerin bu şartları sağlaması gerekmektedir. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ailelere çocuklarına destek olması amacıyla ortalama 1259 lira destek ödemesi yapıldı. Bu ödemeler her ay ailelerin hesaplarını düzenli olarak yatırılmaktadır. İhtiyaç sahibi olan ailelerin çocuklarına ödemesi için Ekim ayından bu yana 177 milyon 596 lira ödeme yapıldığı belirtildi. Ülkemizde çocuk sahibi ailelere destek ödemesi yapılmaktadır. Söz konusu ödemelere e-devlet üzerinden başvuru yapılarak kişilerin hesabına aktarılmaktadır ve her aileye ortalama 1259 lira ödeme yapılıyor.

Sosyal Ekonomik Destek Ödemesi Şartları Nelerdir?


Özellikle haklarında bakım önlemi kararı olan sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan destekledikleri ailesi veya yakınlarına verecek olan çocuklar için verilmektedir. Desteklenmeleri takdirinde korumaya muhtaç hale düşecek onlardan haklarında bakım önlemi kararı almaksızın sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlanarak ailesi veya yakınları tarafından bakılabilecek çocuklara veriliyor. Bakım önlemi kararları yaş sınırlarına kadar verilirken Sosyal Hizmet Kuruluşundan yada koruyucu aile yanından ayrılanlardan iş ve meslek kursuna veya eğitimlerine devam eden meslek sahibi olamayan kişiler de bu destekler kapsamında desteklenmektedir.

Hakkınızı Hemen Alın


Ayrıca yaşanabilecek olağanüstü bir felaket, afet durumu, hastalık, kaza gibi durumların gerçekleşmesi aile fertlerinin ihtiyaçlarını karşılayamayacak hale gelmesi, ameliyat gerektiren haller ile karşılaşması, vefat eden kişilerin çocuklarına bu destekler verilmektedir. Bakanlığın yaptığı sosyal ekonomik destek ödemesi açıklaması şu şekildedir. Geçen haftalarda yapılan açıklamaya göre her bir çocuk desteklemek amacıyla 1259 lira destek ödemesi yapılmaktadır. Bu kapsamda her ay ailelerin hesaplarını bu paralar toplu olarak yatırılırken ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları desteklenmek istenmektedir. Ayrıca bu kapsamda 170 milyon 596 lira ödeme yapılmıştır.

Etiketler

Ekonomi  
Reklamı Kapat