25 Ekim 2021 11:19 Güncelleme : 6 Şubat 2022 11:52

Abdullah Gül'den Dikkat Çekici Açıklama Geldi! Erdoğan'ın Sözlerine İlişkin Açıklamada Buldundu!

Abdullah Gül'den Dikkat Çekici Açıklama Geldi! Erdoğan'ın Sözlerine İlişkin Açıklamada Buldundu!

Ülkemizin 11. Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül, ülkemizin mevcut Cumbhurbaşkanı olan Erdoğan'ın "Talimatı verdim, '10 Büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmelerini halledeceksiniz' dedim" ifadelerine karşılık dikkat çeken açıklamalar yaptı. İşte tüm detaylar...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 ülkenin Türkiye büyükelçileriyle ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İstenmeyen adam" ilan edeceğiz dediği 10 ülkenin büyükelçilerinin, Osman Kavala'nın bırakılması için yapmış olduğu çağrının kabul edilemez olduğunu belirten Gül, dikkat çeken ifadeler kullandı.

ABDULLAH GÜL'DEN AÇIKLAMA
Gerekli mesajların verildiğini artık bu olayı daha da büyütmenin faydası olmayacağını belirten Gül, Sözcü'den Deniz Zeyrek'e yaptığı açıklamada "Konuyu daha büyük krizler haline getirmek Türkiye'nin çıkarına değil" diye konuştu.

GÖZLER KRİTİK TOPLANTIDA
Öte yandan Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "İstenmeyen adam" ilan edeceğiz dediği, Osman Kavala çağrısına imza atan 10 büyükelçinin durumunun da ele alınması bekleniyor.

Etiketler

Siyaset  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat