2021-2022 Öğretim Yılı İlk Ara Tatil Ne Zaman? Okullar Ne Zaman Ara Verecek? İşte Tüm Detaylar...

25 Ekim 2021 12:52 Güncelleme : 6 Şubat 2022 11:52

Eğitim Öğretim yılının yeni döneminde en çok merak edilen konu ara tatilin hangi tarihlerde yapılacağı oldu. Okulların ne zaman kapanacağı hakkına meraklı olan öğrenciler cevap gecikmedi. İlk ara tatil olarak öğrencilere 9 gün dinlenme veya tatil yapma imkanı sunulacak. İkinci dönem ara tatilinin tarihi 11 Nisan'da başlayarak 15 Nisan'da sona ermesi bekleniyor. İşte tüm detaylar...

2021-2022 Öğretim Yılı İlk Ara Tatil Ne Zaman? Okullar Ne Zaman Ara Verecek? İşte Tüm Detaylar...

2021-2022 eğitim öğretim yılı bu dönem yüz yüze gerçekleştiriliyor. Bu dönem, koronavirüsten dolayı online eğitime geçilip geçilmeyeceği konusu sıklıkla gündemde yer alıyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Daha önce de ifade ettiğim gibi, daha fazla okulları kapalı tutma lüksümüz bulunmamaktadır." ifadelerini kullanmıştı. 15 Kasım'da başlayan ilk ara tatil 19 Kasım'da sona erecek. İşte merak edilenler...

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?
dönem ara tatili 15-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yarıyıl tatili ise 24 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında olacak. 2. dönem ara tatili 11-15 Nisan'da uygulanacak olmakla birlikte karneler 17 Haziran 2022'de dağıtılacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM ZORUNLU MU?
Milli Eğitim Bakanı Özer, yalnızca mazereti nedeniyle yüz yüze eğitime katılım sağlayamayacak öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edileceğini belirtti.

"YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM ETMEK ZORUNDAYIZ"
Yüz yüze eğitime ilişkin açıklama yapan Bakan Özer, "Çocuklarımızın gelişimi, sağlığı ve geleceği için corona virüsüyle birlikte yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorundayız." ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler

Eğitim  
Reklamı Kapat