Pandemi Yardımı Alamayanlara Yeni Ekran Açıldı! Hemen Paranızı Alın! 3 İle 5 Gün arasında Hesabınızda!

28 Ekim 2021 13:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 11:09

Başvurular bugün itibariyle başlıyor. Devlet tarafından verilecek destekle ilgili önemli açıklama yapılırken, destek başvurularının bugün başladığı belirtildi.

Pandemi Yardımı Alamayanlara Yeni Ekran Açıldı! Hemen Paranızı Alın! 3 İle 5 Gün arasında Hesabınızda!

Başvurular bugün itibariyle başlıyor. Devlet tarafından verilecek destekle ilgili önemli açıklama yapılırken, destek başvurularının bugün başladığı belirtildi. Vatandaşlar e-devlet üzerinden başvuru yapabilir. Yüzbinleri  ilgilendiren ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmaya devam eden para destekleri ile ilgili son gelişmesi, bakanlık tarafından duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konu ile ilgili geniş bir açıklama yaptı.

Pandemi Desteği


Özellikle küreselleşen dünyada dijitalleşen sistemlerle birlikte Türkiye vizyonu uygun olarak sosyal yardım başvuruları e- Devlet üzerinden yapılmaktadır. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından birçok destek ödemesi yapılırken bu destek ödemeleri en başında pandemi sürecinde hane başına 1000 lira destek ödemesi yapıldı. başvurular yapabiliyorken 1000 lira olan destek ödemesi 1100 liraya çıkarıldı. Pandemi yardım desteği başvuru sonuçlarını e-devlet üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte başvuru yaptığınız hesap numaranıza veya PTT üzerinden de ücretler hesabınıza gönderilmektedir.

Hemen Yatacak

Devlet destekleri ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ederken nakdi yardımlar ile ilgili de yeni gelişmeler meydana geldi. Aile Sosyal Hizmetler Bakanı Derya yanık ülkemizde yaşanan yangın, sel, felaketleri sonrasında yaraların sarılması için desteklerin yapıldığını bu noktada gerekli tedbirlerin alındığını ve toplamda 124,3 Milyon TL maddi yardımda bulunulduğunu belirtti. Nakit para desteği ile ilgili geniş bir açıklamada bulunurken Bakan Derya Yanık yangın ve sel gibi afetlerde vatandaşların yanında olacaklarını ve olduklarını,  normal zamanda yapılan sosyal yardımlardan farklı şartlarda ve koşullarda yardım yapıldığını duyurdu.

Özellikle Akdeniz ve Ege Bölgesi'nde gerçekleşen yangınlar ile Karadeniz Bölgesi'nde gerçekleşen sel felaketi sonrasında hızlıca bu bölgelerde çalışmaların başlatıldığını, felaketten etkilenen vatandaşların yaralarının sarılması için gerekli desteklerim ve ödeneklerin yapıldığını belirtti. Ayrıca bu yangın süreci Akdeniz ve Ege Bölgesi'nde de gerçekleşirken buradaki yangınlarda yardımların ulaştırılmaya çalıştığını ve toplamda 13 milyon TL kaynak aktarıldığını vurguladı. Ayrıca sosyal yardımlar ülke genelinde afetzedelere ulaştırmaya devam ediyor. Bakan Derya Yanık yapmış olduğu açıklamasında ülkemizdeki 2002'den sonraki reformlarla, nesnel kitlelere ulaşıldığını şeffaf sosyal yardım sistemine artık sahip olunduğunu günün gereklerine uygun bilişim teknolojisi ile birlikte ilerlediğini ve bu sistemdeki yenilemeleri devam edeceğini duyurdu.

Etiketler

Ekonomi  
Reklamı Kapat