3 Kasım 2021 14:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:13

Yalancı Dizisinin Yıldızı Burçin Terzioğlu Gerçek Hayatta Yaşadığı Tacizi Anlattı! Şok Olacaksınız

Yalancı Dizisinin Yıldızı Burçin Terzioğlu Gerçek Hayatta Yaşadığı Tacizi Anlattı! Şok Olacaksınız

Deniz karakteri ile "Yalancı" dizisine hayat veren Burçin Terzioğlu gerçek hayatta da yaşadığı tacizi anlattı. Yıllar önce toyken mobbing'e ve sözlü tacize uğradığını dile getirdi.

Kadınların gerçek hayatta yaşaması o kadar zorlaştı ki her geçen gün, aldığımız nefes için şükredecek hale geldik. Nedeni ise evde erkeklerden görülen kadınlara yönelik şiddet, dışarda ise insan kılığına bürünmüş hayvanlardan görülen tacizdir.

Dil ile de yapılan sözlü tacize kadar bu durum gitmektedir. Bazen giyiminizden, saçınızdan, başınızdan, eteğinizden dolayı hak etmiş gibi bir de kötü muamele görürsünüz. 

Bu duruma benzer bir durum yaşayan başarılı ve güzel oyuncu Burcu Terzioğlu, Yalancı dizisinde Salih Bademci ile başrol oyuncu olarak yer almaktadır. Dizide Deniz karakteri ile tacize uğramış güçlü, cesur, dimdik bir edebiyat öğretmenini anlatmaktadır Burçin Terzioğlu gerçek hayatta da buna benzer bir durum yaşadığını dile getirdi Bunun nasıl olduğu üzerine konuşalım. 

Dizi ve Gerçek Yaşam Arası Yaşanan Taciz 


Deniz karakteri ile "Yalancı" dizisine hayat veren Burçin Terzioğlu gerçek hayatta da yaşadığı tacizi anlattı. Yıllar önce toyken mobbing'e ve sözlü tacize uğradığını dile getirdi. Daha setlerde bunun suç olduğunun farkında bile değildik. Evet bu sessize alma yüzünden karşı taraf kendini haklı görerek durum için daha ısrarcı olup, durumu normalleştiriyorlar. 

Bunun için ki bu kişiler hadlerini bilmesi için sesimizi olabildiğince çıkarmalıyız. Ayrıca bir kadın giyiminden ya da sürdüğü bir rujdan dolayı tavizi hak etti, damgası yemesi hiç hoş değil. Bunun için farkındalık yaratmamız lazım.

Dizide Hangi Sahne İçin Tacizi Hak Etmişsin Denildi? 


Yalancıda. Deniz Hanım, Mehmet Emir (Salih Bademci) ile yenen yemeğin ardından o gece içki içiyorlar ve bir şeyler yaşanıyor, ikisi de o gece neler yaşandığını biliyor ama birisi yalan söylüyor. 

Bu sahne için sosyal medyada adamla içki içtiniz, adamı eve aldın ne olmasını bekliyordun, hak etmişsin Deniz gibi iğrenç ifadeler kullanıldı. Örümcek tutmuş zihniyetler değişecek! diyerek Burçin Terzioğlu ateş püskürdü. 

Her zaman için empati kurmasını bilmeliyiz. Karşıdaki insanın duygularını anlamalı ve ondan sonra yorum yapmalıyız. Ayrıca kadının kadına zulmü daha ağırdır, böyle hak etmişsin demek kadar iğrenç bir ifade olamaz. Kendini karşındakinin yerine koyarak yorum yapmaya çalışırsak daha acımasız olacaktır. 

Etiketler

Dizi Haberleri  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat