Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi Kadrosuna Yeni Oyuncu Geldi! Bu Oyuncu Çok Konuşulacak!

3 Kasım 2021 18:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:13

8 Kasım Pazartesi günü halka açılacak olan Alparslan Büyük Selçuklu adlı bir proje, Büyük Selçuklu milletinin güçlü hükümdarı Alparslan'ın günlerini bize anlatacak. Başrollerini Barış Arduç ve Fahriye Evcen'in üstlendiği proje uzun süredir çalışıyor.

Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi Kadrosuna Yeni Oyuncu Geldi! Bu Oyuncu Çok Konuşulacak!

Geçen sezon TRT1'de "Büyük Selçuklu Uyanışı" ile başlayan dizinin adı yeni sezon için "Büyük Selçuklu Alparslan" olarak değiştirildi. Mehmet Özgür ve Mim Kemal Öke dışında dizinin tüm oyuncu kadrosu devam ediyor.

8 Kasım Pazartesi günü halka açılacak olan Alparslan Büyük Selçuklu adlı bir proje, Büyük Selçuklu milletinin güçlü hükümdarı Alparslan'ın günlerini bize anlatacak. Başrollerini Barış Arduç ve Fahriye Evcen'in üstlendiği proje uzun süredir çalışıyor.

Bu Sahneler Çok Konuşulacak


Oyuncunun özel eğitim aldığı hem binicilik hem de dövüş sahnelerinde dikkatleri üzerine çekecek olan "Alparslan" dizisine yeni isim yenilenmeye devam ediyor.

Fırat Topkorur en son Akli Film imzalı bir projede yer almıştı.

Alpagut'ta önemli bir karakter rolü için birçok aday arasından tercih edilen Fırat Topkorur, hikayede önemli bir rol oynayacak.

Alpaslan dizisinin ilk bölümü Erdinç Gülener, Barış Bağcı, Gizem Karaca, Sarp Levendoğlu ve Yurdaer Okur gibi önemli isimlerin bir araya geldiği bir koleksiyonla bekleniyor.

Fırat Topkorur Kimdir?


Fırat Topkorur Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısıdır. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu. İki sezondur Fatih Harbiye dizisinde Cihan karakteriyle birlikte ekrana gelmiştir. 2018 yılında Puhu TV kanalında yayınlanan Kişilik dizisinde Firuz karakterini dünyaya getirmiştir.

Sultan Alparslan Kimdir?


Büyük Selçuklu Devleti'nin ikinci padişahı, Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya gelişine ve savaşmasına öncülük eden askeri komutan ve hükümdar Sultan Alparslan, Muhammed Bin davut olarak doğdu. Horasan Valisi Kağılıbay'ın oğlu ve Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey'in yeğeni Alp Arslan, devlet kurulduğunda zor durumdaydı. Çeşitli kaynaklar doğum tarihini 1029 ile 1032 arasında gösterir.

Tarihçiler tarafından çok cesur bir savaşçı olarak tanımlanan hükümdar, küçük yaşta ata binmeyi ve ok atmayı öğrendi. İlk gençlik yıllarında arkadaşlarıyla birlikte katılan Dandanakan. Savaştaki başarısıyla dikkatleri üzerine çekmiş ve babasının vefatından sonra Horasan valiliğini devralmıştır.

Sultan Alp Arslan topraklarını hem doğuya hem de batıya genişletmeye çalıştı. Hatta aralarında ihtilaf bulunan Karahanlı hanedanına karşı bir sefer düzenleyerek Ceyhun Nehri'ni geçmiştir. Ancak bu sefer ölümüyle kesintiye uğradı. Kale komutanı Yusuf El Harezmi, Sultan'ı bıçaklayarak öldürdü.

Etiketler

Dizi Haberleri  
Reklamı Kapat