Berat Albayrak'ın İsmi Tekrardan Gündeme Geldi! Berat Albayrak Geri Mi Dönecek?

6 Kasım 2021 09:02 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:10

Son zamanların en çok konuşulan faiz olayları sonucunda bozulan ekonomik düzey AKP kulislerini endişelendirmişti. Kulislere göre Merkez Bankası ilerleyen dönemlerde tekrardan faiz indirimine gitmeyi planlıyordu. Günümüzün Hazine ve Maliye Bakanı Lüfi Elvan ise bu duruma karşı çıktığını bildirdi.

Berat Albayrak'ın İsmi Tekrardan Gündeme Geldi! Berat Albayrak Geri Mi Dönecek?

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın sürekli olarak artan döviz ve Türk Lirası'ndaki kaybı nedeniyle hazineye dışarıdan kaynak aktarımı yapmanın da zor olduğu bir döneme girildiğini belirtti. Bu zorluklar karşısında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a istifasını sunduğu iddia ediliyor. Bu istifa iddiaları ise akıllara eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı getiriyor. Eski Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak 8 Kasım 2020 tarihinde sağlık nedeni ile görevinden istifa ederek ayrılmıştı.

Lütfi Elvan'ın görevinden istifa buyurmasıyla birlikte endişelenen milyonlarca vatandaş yerine Berat Albayrak'ın geleceğini tahmin ediyordu fakat tahmin ettikleri gibi olmadı. İstifasını sunan Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından reddedilerek görevinin başına tekrardan geçmiş oldu. Berat Albayrak iddiaları ise bu netice sonucunda şimdilik olumsuz görünüyor. Bu meydana gelen olay sonucunda ise vatandaş Berat Albayrak'ın tekrardan Hazine ve Maliye Bakanı olacağında iddialarını sürdürüyor. Bazı vatandaşlar, "Şimdilik istifasını kabul etmese de ileride edecektir." gibi söylemler ile iddiasının arkasında duruyor. Bu olay hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Etiketler

Ekonomi  
Reklamı Kapat