Devletten İhtiyaç Sahiplerine Kış Desteği! Yardım İçin PTT'ye Gitmek Yeterli! Faturanızla Gidin Paranızı Alın

7 Kasım 2021 19:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:08

Aile ve sosyal hizmetler bakanı Derya Yanık öncelikle soba ile ısınan ihtiyaç sahibi vatandaşlar İçin Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumundan kömür tahsis ederek dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Devletten İhtiyaç Sahiplerine Kış Desteği! Yardım İçin PTT'ye Gitmek Yeterli! Faturanızla Gidin Paranızı Alın

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte soğuyan havalar doğalgazların açılmasına sebep oldu. Hem elektrik, hem doğalgaz derken vatandaşın cebinden çıkan yakacak ve enerji masrafı iki katına çıkmış oldu. Bu yüzden devlet vatandaşa kış yardımı yapacağını duyurdu. Aile ve Sosyal hizmetler bakanı Derya Yanık önümüzdeki kış günlerinde vatandaşlarımıza toplamda 2,5 milyar TL değerinde yakacak ve elektrik yardımı yapılacağını açıkladı. Özellikle kış günlerinde vatandaşa yapılacak yardımların hızlandığını belirtti.

Yakacak Yardımı 1,6 Milyar TL Değerinde!
 

Aile ve sosyal hizmetler bakanı Derya Yanık öncelikle soba ile ısınan ihtiyaç sahibi vatandaşlar İçin Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumundan kömür tahsis ederek dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirtti. Önümüzdeki kış  mevsimi dağıtımların devam edeceğini belirten bakan Yanık dağıtımların toplam değerinin 1,6 milyar TL’ye ulaştığını bildirdi. Ayrıca kış ayları boyunca yapılacak olan toplam yardımların 40 milyon TL olduğunu belirten Bakan Derya Yanık, "Tüm Türkiye'de bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımız aracılığıyla hızlı ve etkili bir biçimde vatandaşlarımıza bu yardımı ileteceğiz dedi.

Elektrik Tüketim Desteği 
 

Elektrik tüketim desteği 2019 yılından bu güne kadar toplamda 6 milyar TL ye ulaşıldığına dikkat çeken aile ve sosyal hizmetler bakanı Derya Yanık, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elektrik faturalarına destek oluyoruz. Kasım ayı dâhil önümüzdeki 4 ayda bu kapsamda yaklaşık 920 milyon TL elektrik tüketim desteği vereceğiz.” diye ekledi. Kış mevsimi boyunca yardımların devam edeceğini öne süren Derya Yanık “Önümüzdeki kış günlerinde yakacak ve elektrik yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2,5 milyar TL destek vereceğiz” açıklamasında bulundu.

Yakacak yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri başvurularını e-devlet üzerinden yapacaklar, başvuru ekranını bulabilmek için e-devlet arama kısmına yakacak yardımı diye belirtmeleri yeterlidir. Elektrik tüketim desteği ise düzenli olarak sosyal yardım programlarından faydalanan ailelere hiçbir başvuru yapmasına gerek duyulmaksızın veriliyor başka herhangi bir yere başvuru yapmalarına gerek yok. Yardım alabilmek için sadece kimlik kartları ve son gelen elektrik faturaları ile PTT şubelerine müracaat etmeleri yeterli olacaktır. 

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış