Gözler Kabine Toplantısına Dikildi! Kabine Toplantısı Saat Kaçta Toplanıyor?

8 Kasım 2021 09:37 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:08

Son zamanların en merak edilen olaylarından birisi haline gelen kabine toplantısı bir kez daha meydana gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında sürdürülecek olan toplantının ana gündemi ise Koronavirüs, EYT ve asgari ücrete ilişkin 3600 ek gösterge olacak. Toplantı da alınan kararlar ise kamuoyuna sunulacaktır.

Gözler Kabine Toplantısına Dikildi! Kabine Toplantısı Saat Kaçta Toplanıyor?

Kabine, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Beştepe'de gerçekleşecek toplantı saat 15.00'te başlayacak.

KORONAVİRÜS ANA GÜNDEM MADDESİ
Koronavirüs ile mücadele toplantıdaki ana gündem maddesi olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu tavsiye kararlarını Kabine ile paylaşacak. Bakan Koca, yerli aşı çalışmalarında gelinen son noktaya ilişkin de Kabineyi bilgilendirecek.

Bakan Koca illere göre haftalık vaka haritasını paylaştı
SURİYE'YE OPERASYON OLACAK MI?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'ye yönelik olası operasyon açıklaması sonrası sahadaki son durum gözden geçirilecek. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde devam eden operasyonlara ilişkin kapsamlı bir sunum yapacak.

ASGARİ ÜCRET, 3600 EK GÖSTERGE VE EYT
Aralık ayında yapılması planlanan 2022 asgari ücret zam pazarlıkları öncesinde konunun Kabine gündemine alınması bekleniyor. Toplantıda Erdoğan ile bakanların asgari ücret, EYT, 3600 ek gösterge konusunu masaya yatıracak ve alınan görüşler doğrultusunda yol haritası belirlenecek.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış