Sedat Peker'in Mal Varlığı Tartışma Konusu Oldu! Tedbir Konulması Talep Edildi!

10 Kasım 2021 22:40 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:04

Son zamanların en çok gündemde ismi görülen isimlerden birisi olan Sedat Peker, elebaşı oldğu suç örgütüne yöneli mağdurlardan büyük talep geldi. Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın mağduru olan Emrah Sarıtaş sunmuş olduğu dilekçede Sedat Peker ve eşinin mal varlığına tedbir konulması talebinde bulundu.

Sedat Peker'in Mal Varlığı Tartışma Konusu Oldu! Tedbir Konulması Talep Edildi!

Sarıtaş'ın avukatı Hakan Tunçkol, Anadolu Adalet Sarayına gelerek davanın görüldüğü 16. Ağır Ceza Mahkemesine Sedat Peker, eşi Özge Peker ve bazı sanıkların mal varlığına tedbir konulması ve mal varlıklarının müsadere edilmesi için hazırladıkları dilekçeyi sundu.

Peker ile eşinin alt ve üst soy dökümlerinin istendiği belirtilen dilekçede, bu şahısların birinci derecede akrabalarının gayrimenkul, hisse senedi ve nakit gibi varlıklarının tespit edilmesi talep edildi.

Sedat Peker hakkında tutuklama kararı!
DİLEKÇE DETAYLARI PAYLAŞILDI
Dilekçede, "Söz konusu davada suçlamalar ve gerçekleşen zararın, müvekkilin mal varlığına yönelik olması, hukuki süreçte müvekkilin uğradığı zararın karşılanabilmesi ve menfaatlerinin korunması amacıyla isimleri geçen sanıkların suç konusu elde ettiği mal varlıklarının kaçırılmaması ve üçüncü kişilere devredilmemesi için ivedilikle tespit edilerek tedbir konulup, müsadere edilmesini saygıyla arz ederiz." ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca dilekçede, Fikret Aydın ve eşi, Abdullah Süngü ve eşi, Eser Sarıtaş ile babası Erol Sarıtaş'ın da mal varlıklarına tedbir konulması istendi. 

Etiketler

Gündem  
Reklamı Kapat