Japonya Yeni Koronavirüs Dalgası İçin Hazırlığa Başladı! Tam 1,6 Milyon "Molnupiravir" Depolayacak!

13 Kasım 2021 10:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:00

Birçok uzman tarafından yeni dalgaların geleceği son zamanlarda iddia edilme başlanmıştı. Koronavirüs'ten ağır bir darbe alan ülkelerin içerisinde Japonya da vardı. Yeni gelecek olan Koronavirüs dalgasına karşılık ise tam tamına 1,6 milyon "molnupiravir" ilacını depolayarak önlemleri almaya başladı.

Japonya Yeni Koronavirüs Dalgası İçin Hazırlığa Başladı! Tam 1,6 Milyon "Molnupiravir" Depolayacak!

Başbakan Kişida Fumio, düzenlediği basın toplantısında, hükümetin Kovid-19 Görev Gücü'ne ait "Salgınla Mücadele Paketi"ne yönelik konuştu.

Kişida, salgın uzmanlarının yıl sonuna doğru ülkede etkili olabilecek Kovid-19'un olası yeni dalgasına karşı sağlık tedbirlerini artıracaklarını bildirdi.

En kötü senaryonun temel alınacağını kaydeden Kişida, "Erken tedaviyi geliştirecek sağlık sistemini inşa ederek hem ekonomik hem de sosyal faaliyetlerimizi, salgın yayılsa da sürdürebilmiş olacağız." dedi.

Maske dahil birçok yasak kaldırılmıştı! Kapanıyorlar
HASTANE YATAK KAPASİTESİ ARTIRILACAK
Kyodo ajansının haberine göre mücadele paketi kapsamında hastane yatak kapasitelerini yüzde 30 artıracak Japonya, Amerikan ilaç firması Merck'in ürettiği ve ağız yoluyla tüketilen "molnupiravir" adlı ilaçtan 1,6 milyon doz tedarik edecek.

Japonya’da Kovid-19 vaka sayısı 1 milyon 725 bin 502’ye, virüse bağlı can kaybı sayısı 18 bin 336’ya yükseldi. Ülke genelinde, 87 kişi yoğun bakım servislerinde tedavi görüyor.

Etiketler

Sağlık  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış