72 Yaşında Hala Futbolu Bırakmıyor! Yeni Transfer Oldu! 1 Yıllık Sözleşme İmzaladı! İkinci Yarı Oyuna Girdi! Takıma Örnek Oldu

17 Kasım 2021 18:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 12:14

Yaşına rağmen futbol aşkından hiç vazgeçmeyen Şerif Kunt, yeni teknik direktörü Nadir Gençel'in gözüne girmeyi başardı.

72 Yaşında Hala Futbolu Bırakmıyor! Yeni Transfer Oldu! 1 Yıllık Sözleşme İmzaladı! İkinci Yarı Oyuna Girdi! Takıma Örnek Oldu

Futbol yaşamına Trabzon'da başlayan 72 yaşındaki Şerif Kunt, amatör ligde mücadele eden Yozgat Divanlı Gençlerbirliği Spor Kulübü'ne transfer olarak bir ilki gerçekleştirdi. Yaşına rağmen verdiği mücadele ile gençlere örnek olan Kunt, antrenmanlarda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Futbol hayatına Trabzon'da başlayan Şerif Kunt, 55 yıllık futbol hayatına birçok kupa ve başarılar sığdırmayı başardı. Önceki sezon Erzurum'un Harp-İş Spor Kulübün'de ter döken Şerif Kunt, bu sezon Yozgat amatör küme takımlarından Divanlı Gençlerbirliği Spor Kulübü ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Yeni kulübü ile ilk maçına çıkan Kunt, ikinci devre oyuna girerek, göz doldurmayı başardı. 

Genç Futbolcular Onu Örnek Almalı 

Yaşına rağmen futbol aşkından hiç vazgeçmeyen Şerif Kunt, yeni teknik direktörü Nadir Gençel'in gözüne girmeyi başardı. Yeni takımı ile çıktığı ilk maçında son 30 dakika oyuna giren Kunt, görev aldığı dakikalarda görevini eksiksiz olarak yaparak Gençel'den övgüler aldı. Yaşına rağmen gösterdiği mücadele örneğinden bahseden Nadir Gençel, kişiliği ile takımdaki diğer futbolculara örnek bir insan olduğunu dile getirdi.

Takımda yer alan genç futbolcuların, Şerif Kunt'u örnek alarak mücadele etmeleri gerektiğini dile getiren Gençel, ilerlemiş yaşına rağmen sahada gösterdiği mücadele örneği bize sahada güç veriyor açıklamalarında bulundu. Yapılan bu transferden son derece memnun kaldığını belirten Gençel, ligde başarılı olmak istediklerini sözlerine ekledi. 

Takıma Kısa Süre İçinde Adapte Oldu 

Yeni takımı ile idmanlara başlayan Şerif Kunt, takım arkadaşları ile tam bir uyum sağlayarak kısa süre içinde takımına adapte oldu. Takım kaptanı Taha Çetinaslan ise, Şerif Kunt'un takıma büyük bir hırs ve güç kazandırdığını belirtti. Şerif Kunt'un tecrübe ve oyun anlayışından en üst düzeyde faydalanmak istediklerini belirten kaptan, onun futbol azmini örnek aldıklarını dile getirdi.

Yozgat'ta futbol oynamaktan büyük gurur duyduğunu belirten Şerif Kunt, dünyanın en yaşlı amatör futbolcusu olmak istediği söyleyerek, nefesinin yettiği kadar futbola devam edeceğini sözlerine ekledi. Şerif Kunt, kısa süre içinde taraftarın sevgisini kazanmayı başardı.

Etiketler

Yaşam  
Reklamı Kapat