Cezaevleri İle İlgili Müjde! Kovid-19 İzinleri 31 Mayıs'a Kadar Uzatılacak!

24 Kasım 2021 13:52 Güncelleme : 6 Şubat 2022 12:09

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından görüşülen 5. Yargı Paketi'nde birçok kanun teklifi yer aldı. Ceza infaz kurumlarında tartışma konusu haline gelen Kovid-19 izinleri ile ilgili bir madde daha ihdas edildi. Kapalı cezaevlerinden açık cezaevlerine ayrılmaya kazanan hükümlüler denetimli serbestlik ile cezasının infazına kadar uygulanacak olan izin süresi 31 Mayıs tarihine kadar uzatılacak. İşte Detaylar

Cezaevleri İle İlgili Müjde! Kovid-19 İzinleri 31 Mayıs'a Kadar Uzatılacak!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda 5'inci Yargı Paketi'ni içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi görüşmeleri kaldığı yerden tüm hızıyla devam etti. Partilerin ortak kararı sonucunda kanun teklifine ihdas edilen madde sonucunda Kovid-19 izinleriyle ilgili yeni kararlar alındı. Bu yapılan değişiklikler sonrasında ise daha öncesinde yer alan, "her defasında 2 ayı geçmemek üzere 9 kez uzatılabilir" ibaresinin değişerek, "her defasında 2 ayı geçmemek üzere 12 kez uzatılabilir" oldu.

TBMM Genel Kurulu'nda alınan yeni kararlara göre koronavirüs salgını nedeniyle ceza infaz kurumunda yer alanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da sonrasında açık ceza infaz kurumuna geçiş yapmaya tabi olan kişiler denetimli serbestlik tedbiri ile cezasının infazına karar verilinceye kadar bu hükümlülerin izin süresi 31 Mayıs 2022 tarihine kadar uzatılacağı söylendi.

Meclis’te görüşülen yargı paketi kapsamında hükümlülerin korona izinlerinin uzatılması için önerge verilecek. Teklifin bu hafta içerisinde kanunlaşması bekleniyor.

Etiketler

Gündem  
Reklamı Kapat