Mabel Matiz Adına Şarkı Yazdığı Annesi ilk Kez Gösterdi! Annesi Maya'yı Görenler Çok Şaşırdı!

27 Kasım 2021 14:30 Güncelleme : 6 Şubat 2022 12:08

Annesinin adını çıkardığı albüme veren Mabel Matiz ilk annesi ile olan fotoğrafını paylaştı. Oldukça beğeni toplayan bu fotoğraflar herkes tarafından aynı yorumun yapılmasına neden oldu. Annesine benzediği söylenilen Mabel Matiz memleketine giderek özlem giderdi.

Mabel Matiz Adına Şarkı Yazdığı Annesi ilk Kez Gösterdi! Annesi Maya'yı Görenler Çok Şaşırdı!

İş hayatına bir süre  ara veren Mabel Matiz memleket özlemine dayanamayarak yola çıktı ve Mersin'e gitti. Annesi Maya Karaca ile buluşan şarkıcı Mabel Matiz, bu mutlu karelerini sosyal medya üzerinden paylaşarak takipçileri tarafından beğeni yağmuruna tutuldu. Sevilen şarkıcı Mabel Matiz'in annesinin soyadı Karaca olması, bazı kullanıcıları düşündürdü. Mabel Matiz 'in gerçek adı Fatih Karacayken, sahne adı olarak Mabel Matiz' seçmiştir. 

Önceden Kekemeydi! 

Mabel Matiz'in babası tır şoförü annesi ise ev hanımıdır. Mabel Matiz , çocukluk çağlarından kekemelik yaşıyor ve bu nedenle çok fazla sosyalleşemiyordu. Bu durum ünlü şarkıcıyı küçük yaşta edebiyata ve müziğe teşvik etmesinde yardımcı olmuştur. Ayrıca iç dünyasına kapanıp yazı yazmasını sağlamıştır. Lise 2 zamanında ise Yunus Emre'nin hayatını bir tiyatroda canlandıran ünlü şarkıcı kekemeliğini kontrol etmesini öğrenmiştir. Asıl mesleği ise Diş Hekimliğidir. İnternette Myspace'de Mabel Matiz ismi ile ün kazanan ve daha albüm yapan sanatçı, herkesin tanıdığı isimler arasında yer almayı başarmıştır. Diş hekimliğini bırakıp şarkıcılık yapmak isteyen Mabel Matiz albümlerinden birine annesinin adı olan Maya ismini vermiştir. Babası Kıbrıs Barış Harekatı gazisidir. Birkaç sene önce kalp krizi nedeniyle vefat ederek ailesini yasa boğmuştur. Babasının hasta olduğu dönemler için bir şarkı yazan Mabel, bu şarkısını Maya albümüne eklemiştir. Öte yandan başarılı müzik kariyerinde bir çok ödüle sahip olan Mabel  Matiz, Türkiye'de özgün projeler hazırlayan nadir şarkıcılardan biridir. 

Annesi İle Fotoğraf Paylaştı

Memleketi Mersin'e giden Mabel Matiz sosyal medya adresi üzerinden birçok fotoğraf paylaşımında bulundu. İlk sıraya annesiyle beraber olduğu fotoğrafını koyan ünlü şarkıcı binlerce beğeni aldı. Bu mutlu aile fotoğrafını beğenen ünlüler de güzel dileklerde bulunarak Mabel Matiz'i destekledi. Şarkıcının hayranları en çok Mabel Matiz ve annesi Maya Karaca'nın benzerliğine dikkat çekti. Babasını kaybeden Mabel annesi Maya Karaca'yı sık sık ziyaret ediyordu. Sosyal medyadan annesinin fotoğrafını daha önce hiç paylaşmayan Matiz'in bu durumu herkesi şaşırttı. Merak edilen Maya Karaca, oğlu Mabel Matiz'in paylaşımıyla sonunda ortaya çıktı. 

Etiketler

Magazin  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış