Cep Telefonu İnterneti TV'ye Nasıl Bağlanır? Bunu Uygulayın Hemen Bağlayın

29 Kasım 2021 16:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 11:59

İnternete bağlanma özelliği bulunmayan televizyonların kablosuz USB adaptör ile kablosuz ağa bağlanması mümkündür. Adaptör HDMI girişinden çalıştırılabilir. Ayrıca televizyonu Smart TV'ye dönüştüren cihazlar da tercih edilebilir.

Cep Telefonu İnterneti TV'ye Nasıl Bağlanır? Bunu Uygulayın Hemen Bağlayın

Akıllı cep telefonunuzdan televizyona bağlanmak için farklı uygulamaları kullanabilirsiniz. Smart TV ve Android telefon kullanıcısı iseniz miracast özelliği ile kolay bir şekilde telefondan internete girebilirsiniz. Samsung Android telefon kullanıcısı iseniz allshare uygulaması kullanarak televizyona görüntü aktarımı yapmanız mümkün.

Smart olmayan televizyonlara telefondan internete bağlanmak Google chromecast aygıtı ile mümkündür. Quick settings menüsünde yer alan cast aktif edilerek bağlantı sağlanır. Chromecast özelliği bulunmayan televizyonlarda slimport dönüştürücü adaptör kullanımı gereklidir. 

Telefondan Televizyona İnternet Bağlantısı 

Bu işlem kablolu ve kablosuz ağlar için farklı uygulamaların kullanımı ile sağlanır. Akıllı cep telefonunuzun mevcut sisteminde yer alan miracast özelliği kullanılabilir. En kolay yol miracast veya AllShare gibi sistemde mevcut olan uygulamaların kullanılmasıdır. Bunların dışında Google Play'de farklı birçok uygulama yer alır. Akıllı cep telefonunuza bunları indirerek tercih edebilirsiniz. 

İnternet Özelliği Olmayan Televizyon İnternete Nasıl Bağlanır? 

İnternete bağlanma özelliği bulunmayan televizyonların kablosuz USB adaptör ile kablosuz ağa bağlanması mümkündür. Adaptör HDMI girişinden çalıştırılabilir. Ayrıca televizyonu Smart TV'ye dönüştüren cihazlar da tercih edilebilir. Bunlar TV Box veya Apple TV cihazlarıdır. Android TV box kullanımı ile kablolu veya kablosuz interneti televizyona bağlamak mümkün olur. Akıllı cep telefonunuz da yapmış olduğunuz her şeyi televizyonda yapmak istiyorsanız ve kullanmış olduğunuz televizyon Smart TV  ise Tivibu box kullanabilirsiniz.

Televizyona Kablosuz İnternet Nasıl Bağlanır? 

Belli bir alan içerisindeki farklı cihazlara kablosuz internet ağını paylaştırmak mümkündür. Televizyona kablosuz internetin bağlanması için televizyonun bazı özelliklerinin olması gerekir. Smart TV olan televizyonlarda wifi ayarları mevcuttur. Akıllı telefon ve televizyonlar aynı kablosuz ağa bağlı olduğu zaman ekrana yansıtma uygulaması kullanılarak ağı paylaşabilir.

Televizyon ayarlar kısmındaki ağ ve internet ayarları bölümüne girerek internete bağlanma işlemleri yapılır. Akıllı cep telefonundaki al share uygulaması veya screen mirroring özelliği ile televizyona interneti bağlamak mümkündür. Smart televizyonu olmayanlar eski model televizyonlarda Google chromecast işlevini tercih edebilir. Veya televizyondaki micro USB bağlantısını HDMI çıkışına dönüştürebilen kablo seçeneğini tercih edebilir. 

Etiketler

Teknoloji  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış