4 Aralık 2021 09:19 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:27

Engelli Oğlunu Hastaneye Götürdü Ama Muayene Edilmedi! Öfkelenen Baba Doktoru Darp Etti!

Engelli Oğlunu Hastaneye Götürdü Ama Muayene Edilmedi! Öfkelenen Baba Doktoru Darp Etti!

Nevşehir'de meydana gelen olayda Nevşehir Devlet Hastanesine giden Ahmet C. (44) randevu sırası nedeniyle oğlunun muayene edilmeyeceği söylendi. Bu lafları işitince öfkelenen baba Uzman Dr. Rıdvan Güneş'i darp etti. Nevşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Macit Yalçın tarafından açıklama geldi. İşte tüm detaylar...

Nevşehir'de bir baba zihinsel engeli olan oğlu İsmet'i (20) muayene ettirmek üzere Nevşehir Devlet Hastanesine gitti. Hastaneye girdikten sonra sıra almak isteyen Ahmet C.'ye sıra verilmedi. Sıraların tamamının dolduğu söylenince Ahmet C. öfkelendi. Öfkeyle Dermatoloji Uzmanı Dr. Rıdvan Güneş'in üzerine yürüyerek yumruk attı ve kıyafetlerini yırttı. Yaşanan arbedeye ise diğer hasta yakınları ve hastane personellerin araya girmesiyle son buldu. Hastaneye çağrılan polis ise Ahmet C.'yi yakalayarak göz altına aldı. İfadesi alınan öfkeli babanın bir süre sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bu yaşananlardan dolayı ise İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay açıklamada bulundu. Ünlübay, "Nevşehir Devlet Hastanesi’nde görev yapan cildiye doktorumuz, hasta bakarken sıranın dolmasını bahane eden hasta yakınları tarafından saldırıya uğramıştır. Halkımıza her türlü şartta sağlık hizmeti sunmak için cansiperane görevlerini yapan doktorumuza yapılan bu saldırı asla kabul edilemez. Doktorumuza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü saldırıyı kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat