9 Aralık 2021 07:29 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:25

Böyle İzdiham Görülmedi! Bim Marketin Önünde Ayçiçek Yağ Kuyruğu Oluştu

Böyle İzdiham Görülmedi! Bim Marketin Önünde Ayçiçek Yağ Kuyruğu Oluştu

Böyle bir sıra daha önce görülmedi! Bim önünde açılışı bekleyen vatandaşlar ayçiçek yağı almak için izdiham yarattı. Stoklar tükendi!

Ayçiçek yağının diğer marketlere kıyasla daha uygun fiyata satışa sunan BİM marketi; önünde kuyruk oluşmasına neden oldu. Marketin önünde onlarca kişiden oluşan kuyruk, bir vatandaşın çektiği görüntülerle sosyal medyada gündem oldu. Artan fiyatlara karşı uygun fiyata yağ almak isteyen vatandaşlar marketin önünde işte böyle kuyruk oluşturdu…


Birçok siyasetçinin devamlı olarak örnek verdiği yağ ve benzin kuyrukları 2021 yılında tekrardan yaşanıyor. Kötüye giden ekonominin yansıması olan saatlik zamlar, vatandaşların ucuz yağ kuyruğunda beklemelerine neden oluyor. Dolar ve Euro karşısında gün geçtikçe değer kaybeden Türk lirası, vatandaşların alım gücünü gün geçtikçe azaltıyor. Sosyal medyada gündem olan bu görüntüler Türkiye ekonomisinin adeta bir yansıması oldu. Pek çok kişi siyasi eleştiri yaparak ekonominin gidişatı hakkında endişe taşıdıklarını ifade ettiler. Artan market fiyatlarına karşın neler olacağını henüz kestiren yok gibi duruyor.


2021’de Ayçiçek Yağı Kuyruğu…


2021 yılında tekrardan oluşan yağ ve benzin kuyrukları içler acısı Türkiye’nin bir yansıması oldu. Yüksek fiyatlarda satılana ayçiçek yağı, vatandaşların indirim ve kampanyaları yakından takip etmesine ve görüntülerdeki gibi kuyrukların oluşmasına neden oldu. Özellikle Twitter üzerinden yoğun tepki gören bu görüntüler, siyasi açıdan da çeşitli eleştirilerin yapılmasına da neden oluyor. Birtakım siyasetçilerin 70’li yıllardaki yağ, benzin, şeker kuyruklarının örneğini vermesi sosyal medyayı sallayan gönderiler arasında yer aldı.


Günümüzde de yağ ve benzin kuyruklarının oluşması birçok kişinin siyasi açıdan eleştiri yaptığı olaylar arasında yerini aldı. Özellikle son akaryakıt zamlarından önce akaryakıt kuyruklarının oluşması oldukça dikkat çekti.


Ekonomi Nereye Gidiyor?


Alım gücünün düşmesi ve dolar karşısında Türk lirasının değer kaybetmesi ekonomi hakkında vatandaşları oldukça endişelendiriyor. Ekonomi uzmanları gerekli önlemlerin alınmadığı taktirde ekonominin daha da kötüleşebileceğini, doların daha da yükselebileceğini iddia ediyorlar. Doların yükselmesi ile alım gücünün düşeceği ve yağ, ekmek, benzin, şeker kuyruklarının daha da çoğalacağı yönünde çeşitli iddialar bulunmakta. Türkiye’de saatlik zamların yaşanması hem vatandaşların hem de ekonomistlerin endişelenmesine neden oluyor. Market fiyatlarının artması, doların yükselmesi, alım gücünün düşmesi gibi durumlar ekonomi açısından kritik noktaları oluşturuyor.

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış