Pençe-Yıldırım Operasyonundan Kötü Haber! 3 Askerimiz Şehit Oldu

9 Aralık 2021 18:35 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:25

Bugün İdlib'de kayalık bölgede kayarak düşmesi sonucu şehit olan askerimiz Emre Ceylan'ın ardından Irak'da 3 askerimiz çatışmalarda şehit oldu. Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde teröristler tarafından yapılan saldırı sonucunda 3 askerimiz; P. Uzm. Çvş. Ali Sarı, P. Uzm. Çvş. İdris Aksöz ve P. Uzm. Çvş. Doğanay Çelik şehit oldu. Bölgede tespit edilen hedefler hava harekatı ile isabetle vurulurken, ilk belirlemelere göre 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Pençe-Yıldırım Operasyonundan Kötü Haber! 3 Askerimiz Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak'taki Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinden gelen kara haberi duyurdu. Teröristler tarafından yapılan saldırı sonucu 3 askerimiz; P. Uzm. Çvş. Ali Sarı, P. Uzm. Çvş. İdris Aksöz ve P. Uzm. Çvş. Doğanay Çelik şehit olurken, hain saldırı sonrası Mehmetçik bölgede tespit edilen hedefleri hava harekatıyla yerle bir etti. Bölgede ilk belirlemelere göre 6 terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi.

MSB acı haberi şu ifadelerle duyurdu;

"Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde, 09 Aralık 2021 tarihinde, teröristler tarafından yapılan saldırı sonucunda üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bölgede tespit edilen hedefler hava harekâtı ile isabetle vurulmuş, bölgede ilk belirlemelere göre 6 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Bölgede operasyon devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Etiketler

Gündem  
Reklamı Kapat