12 Aralık 2021 21:25 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:23

Ev Hanımları Yaşadı! PTT Ev Hanımlarına Geri Ödemesiz Para Yardımı Yapacak! Bu Fırsattan Hangi Ev Hanımları Yararlanabilecek?

Ev Hanımları Yaşadı! PTT Ev Hanımlarına Geri Ödemesiz Para Yardımı Yapacak! Bu Fırsattan Hangi Ev Hanımları Yararlanabilecek?

Ev hanımlarına büyük müjde PTT'den geldi. Gelen habere göre ev hanımlarına para dağıtılacak. Peki verilecek paranın miktarı ne kadar olacak?

PTT`den ev hanımlarına büyük müjde geldi. Milyonlarca lirayı ev hanımlarına verecek. Ancak bu parayı alabilmek için başvuru yapılması gerekiyor. Ev hanımı olan kadınlar ve gelir belgesi olmayan ev hanımı kadınlar bu uygulamadan yararlanmaya hak kazanacaklar. Peki PTT bu parayı nasıl veriyor? Ev hanımlarının parayı alabilmeleri için yerine getirmeleri gereken şartlar neler? Kişi başı kaç lira para verilecek? Tüm bu soruların cevabı ve daha pek çok ayrıntı haberin devamında yer alıyor!


PTT Ev Hanımlarına 5 Bin TL Nakit Para Verecek!


PTT ev hanımlarına vereceği nakit para kampanyasını son dakika olarak duyurdu ve yapılması gerekli olan işlemleri açıkladı. Ev hanımlarından gelir belgesi olmayan kişiler bu kampanyadan yararlanma fırsatını elde edecekler. Verilecek paranın miktarı ise tam olarak 5 bin TL. Bu fırsattan istifade etmek isteyen ev hanımları gerekli olan tüm şartları yerine getirdikleri takdirde 5 bin TL`nin sahibi olabilecekler. Kampanyadan para alabilmek için gerekli olan tüm ayrıntılar işte şu şekilde!


Kampanyaya Başvuru Nasıl Yapılır?


İlk olarak kampanyaya başvuru yapacak kadınların ev hanımı olmaları ve gelirleri olmamaları gerekir. Ardından PTT şubelerine gidilerek başvuru yapılabilir. Bunun dışında sms yoluyla da kampanyaya başvuru yapmak mümkündür. Sms ile başvuru yapan ev hanımlarının durumları kontrol edildikten sonra PTT tarafından onay verilir. Ekonomik olarak sorunlar yaşayan ev hanımları kredi notları düşük olsalar bile başvuru yapabilirler. Onay geldikten sonra ise parayı almaya hak kazanırlar. Alınan para düzenli şekilde ödenirse daha sonraki durumlarda 5 bin TL üzerinde de para alabilecek duruma gelecekler. Parayı almaya hak kazana ev hanımları PTT şubelerine giderek parayı teslim alabilirler. Ancak evlerinden çıkma şansı olmayan ev hanımları için de hizmet bulunmaktadır. Ev hanımları bu durumlarını yetkililere bildirdikleri takdirde evlerine parayı getirtebilecekler. 5 bin TL kampanyasından faydalanmak isteyen ev hanımları, diğer detaylar için kendilerine en yakın PTT şubesine gidebilirler ya da telefon yardımı ile PTT şubelerinden bilgi alabilirler.

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış