13 Aralık 2021 22:34 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:22

Altın Fiyatları Kafayı Yedi! Gram Altın Fiyatları Yine Rekor Kırdı! Sabah Saatlerinde Birden Yükselen Gram Altın Bakın Kaç Lirayı Gördü!

Altın Fiyatları Kafayı Yedi! Gram Altın Fiyatları Yine Rekor Kırdı! Sabah Saatlerinde Birden Yükselen Gram Altın Bakın Kaç Lirayı Gördü!

Gram altın yine uçuşa geçti! Sabah saatlerinde rekor tazeleyen gram altının fiyatı bakın ne kadar oldu? Gram altının seyri bundan sonra nasıl olacal?

Gram altın fiyatları rekor tazelemeye devam ediyor ve yükselişine dur denilemiyor. Altın fiyatları, son günlerde ons bazında düşüşe geçmiş olsa bile iç piyasadaki gram altın fiyatlarına olumlu şekilde yansımıyor. Ons altın güne düşüşle başlamasına rağmen sabah saatlerinde gram altın hızla yükselerek yeni rekora ulaştı. Gram altın Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesini gördü. Hafta sonuna 790 ve 795 seviyelerinde giren gram altın, yeni haftaya başlarken sabah saatlerinde bakın kaç lirayı gördü!


Bu Sabah Saatlerinde Gram Altın Tarihi Zirvesini Gördü!


Haftaya çok hızlı bir başlangıç yapan gram altın sabah saatlerinde tarihi zirvesini gördü ve yeni rekorunu kırdı. Geçtiğimiz 2 ay içinde neredeyse her gün yeni zirvesini gören gram altın artık yerinde durmuyor. Zaman zaman birkaç günlük düşüş yaşanmış olsa bile birden yükselmesi ile tekrar rekor kırıyordu. Bugün de tam 40 lira biden yükselen gram altın bu sabah 834 lirayı gördü. İnternet üzerinde ve televizyonlarda bu fiyatları gören gram altının serbest piyasadaki durumu ise daha vahim. Çünkü kuyumcularda genellikle altın satış fiyatları internet ya da televizyon kanallarında yer alan rakamların daha üzerinde oluyor. Yani gram altın hemen hemen 850 liraya kadar yaklaştı.


Bu Hafta Gram Altın İçin Çok Kritik Geçecek!


Küresel enflasyon nedeniyle tüm dünyada ekonomik anlamda sıkıntı yaşıyor. Bu nedenle enflasyon ile mücadele için adımlar atılmaya çalışılıyor. Bu hafta da önlemlerin alınacağı zaman dilimlerimden bir tanesi olacak. Hem ABD Merkez Bankası hem de ülkemizdeki Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak. ABD Merkez Bankası faizleri yükseltmeyi planlıyor. Bu durum da Ons altın fiyatlarının düşüşe geçmesine yardımcı olabilir. Piyasalar bu sayede kısa süre de olsa bir rahatlama yaşayabilir. Ülkemizde verilecek olan faiz kararı ise gram altın fiyatlarının artış gösterip göstermemesinde etkili olacaktır. Bu nedenle tüm gözler ABD ve Türkiye merkez bankalarının açıklayacağı faiz kararına çevrilmiş durumda.

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış