Hazine ve Maliye Başkanlığında Sürpriz Değişiklik! İşte Tüm Detaylar...

16 Aralık 2021 11:08 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:21

Hazine ve Maliye Başkanlığında geçtiğimiz gün sürpriz değişiklikler meydana geldi. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcıları Şakir Ercan Gül ile Mehmet Hamdi Yıldırım görevlerinden alındı. yerlerine ise Mahmut Gürcan ile Yunus Elitaş atandı. Karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı.

Hazine ve Maliye Başkanlığında Sürpriz Değişiklik! İşte Tüm Detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcıları Şakir Ercan Gül ve Mehmet Hamdi Yıldırım görevden alınarak yerlerine Mahmut Gürcan ve Yunus Elitaş atandı. Atamanın 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

Mahmut Gürcan kimdir, aslen nereli? Yeni Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan kaç yaşında?
BAYAZIT İLE YALÇINKAYA GÖREVDEN ALINDI
Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürü Abdullah Bayazıt ile Ekonomik Programlar ve Araştırmalar Genel Müdürü Ahmet Yalçın Yalçınkaya, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4’üncü maddesi gereğince görevden alındı.

BDDK İkinci Başkanlığına Yakup Asarkaya, BDKK üyeliklerine ise Mustafa Balcı ve Olcay Turan atandı. Atamanın 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 84’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince yapıldığı aktarıldı. 

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış