Dolar Kurunda Deprem Olacak! 3 Ocak Tarihine Dikkat Edin

23 Aralık 2021 15:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:18

Ünlü ekonomistlerden dolar kuru için uyarı geldi! Ateşle oynandığı iddiasında bulunan ekonomistler tarih verdi. Bu tarihte dolar kurunun dünyayı sarsacağını dile getirdiler! İşte dolar kuru için yapılan çarpıcı açıklamaların detayları…

Dolar Kurunda Deprem Olacak! 3 Ocak Tarihine Dikkat Edin

Son açıklamalardan sonra dolar kuru, dövize endekslenmiş TL mevduatı programı sonrasında 18 TL’den 12 TL’ye kadar düştü. Dün 16:05 itibari ile 12,46 TL seviyesinde hareket eden dolar kuru yaşanan sıcak gelişmeler ile bir anda büyük bir düşüş yaşadı. Bu yaşanan gelişmelerden sonra vatandaşlar dolar kuru düşecek mi? Düşecekse daha ne kadar düşecek? sorularını yöneltmeye başladı.
 
Güncel dolar kurları hakkında yorum yapan ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyurt ve Remzi Özdemir; 3 Ocak tarihini işaret ederek kritik bir dolar değerlendirmesinden söz etti. Ünlü ekonomistler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın resmen dolar kapsamında ateş ile oynadığını iddia etti.


 
Dolar Kuru İçin Belirlenen Tarihe Dikkat! 3 Ocakta Dolar Kurunda Büyük Bir Sarsılma Yaşanacak


 
Dolar kuru son süreçte yaşanan dalgalanmalar nedeniyle bir türlü durulmuyor. Kur için önümüzdeki günlerde yeniden kritik bir veri daha dile getirildi. Ünlü ekonomist Remzi Özdemir 3 Ocak tarihine dikkat çekecek bir konuşma dile getirdi. “Şu dönemde kurları değerlendirecek olursak, bir balayı dönemi var diyebiliriz. Bizim izlediğimiz sadece bir fragman da olabilir!” dedi.

 


Dövize endeksli olan TL mevduatı programı kapsamında bazı bankacılar ile görüşmeler yaptığını aktaran Remzi Özdemir, ilerleyen süreçte enflasyon rakamındaki öngörüsünü de vatandaşlar paylaştı. “Hiçbir şekilde katılım olmadı diyemeyiz. Tabii ki de katılım var ancak insanlar bu noktada akın akın da gidemiyor. Bu hesaplara oldukça talep var. Bu dile getirilmemiş bir gerçek! Bu insanlar asıl gerçekle ne zaman yüzleşecekler merak konusu diyip duruyorsunuz; 3 Ocak! Alın size tarih.” Sözlerini dile getiren ünlü ekonomist Remzi Özdemir konuşmasına şu sözleri de ekledi;
 
“ 3 Ocak tarihini verdim ancak şimdi insanlar eminim ki sorular yöneltilmeye başlayacak. 3 Ocak tarihinde ne olacak? sorularını yönetmeye başlayacaklar. Onlar yöneltmeden ben hemen cevaplayayım. Aralık ayında yaşanan enflasyonun tam olarak rakamı duyurulacak. Enflasyonu yıllık bazda değerlendirdiğim zaman %27’lik bir oran bekliyorum. Bu oran oldukça ciddi. Çünkü döviz kurunda gözle görülür o korkunç derecede ki artış, aralık ayında göreceğimiz enflasyonu zirve noktaya taşıyabilir. Tabii ki bu noktada TÜİK herhangi bir sihirbazlık yapmazsa!”

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış