Dolar Düştü İndirimler Peş Peşe Geliyor! Hyundai Tüm Arabalarda Rekor İndirim Yaptı!

25 Aralık 2021 19:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:17

Dolar kurunun sürekli değişiyor olması, araba fiyatlarına da yansıyor. Doların 18 TL’ye kadar çıkmasıyla büyük miktarlarda zamlanan araçlarda, doların düşmesiyle de büyük fiyat düşüşleri gözlendi.

Dolar Düştü İndirimler Peş Peşe Geliyor! Hyundai Tüm Arabalarda Rekor İndirim Yaptı!

Birçok araba firması, dolar fiyatının yükselmesiyle, araba fiyatları bir hayli artmıştı. Ancak son günlerde gerileyen dolar ile birlikte araba fiyatlarında da ciddi düşüşler oldu. Bu düşüşlerin rekor seviyede gören ise Hyundai araçları oldu. Tam tamına 150 bin TL indirim yaşanan Hyundai’ın i10 modeli, indirimde rekor oldu. Neredeyse %40 gibi bir indirimle yeniden satışa sunulan i10 alıcıları için fırsat doğdu.

Ekonomide dalgalanmaların yaşanması, kendisini otomobil sektöründe de göstermeye devam ediyor. Dolar ve euronun yükselmesiyle fiyatları ikiye katlanan otomobiller, şimdi de doların düşmesinden etkilendi. Bu düşüş %40’a varan indirimlerle sonuçlandı. Hyundai’ın i10 modeli, bu düşülerde rekor isim oldu. Ancak bütün bu düşüşlerine rağmen, otomobiller yine de birkaç ay öncesine göre oldukça pahalı.

Fiyatlarda en belirgin değişimler Hyundai firmasına ait otomobillerde oldu. Hyundai’ın rekor indirim yaptığı i10 modeli en düşük 240 bin TL civarında satışa sunuluyor. Hyundai’ın en pahalı aracı ise 1 milyon TL’nin üzerinde bir fiyatla satışta bulunuyor. Ancak birkaç ay önce i10 164 bin TL civarındayken, en pahalı aracın fiyatı ise 890 bin TL idi. Bu da rekor indirimlere rağmen, araba fiyatlarının ne kadar yükseldiğinin bir göstergesi.

Dolarda ciddi düşüşün yaşandığı gün Hyundai i10’un %40 düşmesi, bir günde fiyatının tam 150 bin TL düşmesine sebep olmuştu. Bu aracın bugünkü fiyatı ise 240 bin TL ile 244 bin TL arasında değişiyor. Hyundai i10’un bazı modellerinde ise fiyatlar 260 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Aracın özelliklerine göre 330 bin TL’ye satışa sunulan bile var.

Hyundai i10’un en düşük fiyatlı modeli, 1.0 MPI 67 PS Jump Benzin kampanyalı fiyatı 240 bin TL civarında iken en yüksek fiyatlısı  i10 1.2 MPI 84 PS Elite Çift Renk Benzin AMT fiyatı 330 bin TL civarında.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış