Gönül Dağı Dizisinin Gerçek Olduğu Ortaya Çıktı! Dizideki Karakterler Ve Gönül Dağı İfşa Edildi! Yazarı Tek Tek Anlattı!

28 Aralık 2021 10:30 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:15

TRT1 kanalının sevilen dizisi Gönül Dağı'nın aslında yaşanan olayları anlattığı ortaya çıktı. Gönül Dağı olarak bahsedilen kurgu yerin ismi ise herkesi şaşırttı. İşte sevilen dizinin nereden uyarlandığı ve Gönül Dağı'nın nereden geldiğiyle ilgili tüm detaylar!

Gönül Dağı Dizisinin Gerçek Olduğu Ortaya Çıktı! Dizideki Karakterler Ve Gönül Dağı İfşa Edildi! Yazarı Tek Tek Anlattı!

TRT1 kanalında yayınlana ve çok sevilen dizinin binlerce takipçisi vardır. İzlenme oranları oldukça yüksek olan Gönül Dağı dizisinde, yaşanan bir çok olay yer almaktadır. İzleyicinin hem yüzünü güldüren hem de gözyaşlarına boğan ünlü dizi Gönül Dağı ismi verilen kurgusal bir mekanda ele alınıyordu. Ortaya çıkan bazı bilgilere göre bu dağın nerede olduğu ve oradaki karakterlerin gerçekte kim oldukları anlaşıldı. Dizinin ilk TV ekranlarında izleyicilerle buluştuğu zamandan beri merak konusu olan Gönül Dağı herkesi şok içinde bıraktı. Herkesi hayrete düşüren ise karakterlerin aslında gerçek olmasıydı. İşte dizi hakkında tüm detaylar...

Gönül Dağı Aslında Neresidir? 

Gönül Dağı dizisinin çekimleri Eskişehir'de yapılmaktadır. Bir kurgu olarak bilinen Gönül dağı tıpkı Kaf Dağı gibi efsane bir dağ olarak nitelendirilmektedir. Fakat dizide verilen bazı ipuçlarına göre bu dağın Niğde iline bağlı olan Gedelli köyünde geçtiği düşünülmektedir. Özellikle tanıma uyan Gedelli köyünün, dizideki hikayelerin geçtiği Gönül Dağı olduğu öne sürülmektedir.

Gönül Dağı Hakkında Gerçekler Çıktı!

Gönül Dağı dizisinin bir kitaptan uyarlandığı ortaya çıktı. Kitabın yazarı Mustafa Çiftçi Youtube üzerinden bir röportaj vererek merak edilen sorulara açıklık getirdi. Yozgat ilinde yaşayan usta Yazar Mehmet Çiftçi daha önce kitap ve dizilerde Ege, Karadeniz gibi bölgelere odaklanıldığını fakat İç Anadolu Bölgesi'ne hiç değinilmediğini belirterek özellikle İç Anadolu'da geçen bir kitap yazdığını açıkladı. Başka sorulara da cevap veren Mehmet Çiftçi Gönül Dağı dizisi karakterleri hakkında bazı merak edilen soruları tek tek cevapladı. 

Olaylar Gerçek Mi?

Küçük yaştan beri yazmayı seven Mehmet Çiftçi dizisinin çok güzel bir şekilde diziye uyarlandığını söyleyerek bu kadar yüksek izlenmelere ulaşmasına sevindiğini belirtti. Eğer dizi reytingleri bu şekilde devam ederse yazmaya da devam edeceği konusunda açıklama yaparak herkesi sevindirdi. En çok sorulan sorulardan biri Gönül Dağı'nın nerede olduğuna cevap veren Mehmet Çiftçi, kitabın sadece İç Anadolu bölgesinde geçtiğini belirterek sır vermedi. Bu durum Niğde bölgesi düşüncelerini kuvvetlendirdi. Okurlar tarafından olayların ve hikayenin gerçek olduğu düşünülürken yazarın bu konuya gülümseyerek cevap vermesi hikayenin gerçek olduğunu düşündürdü. 

Etiketler

Magazin  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış