Eda Ece Kimdir ve Kaç Yaşında! Eda Ece Aslen Nereli ve Hangi Dizilerde Oynadı! İşte Tüm Soruların Cevabı

2 Ocak 2022 16:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:47

FOX TV ekranlarında yayınalanmaya başlayan Maske Kimsin Sen yarışmasının jüri üyeleri arasında, sinema ve dizi oyuncusu Eda Ece’nin de yer alacağı açıklandı. Peki Eda Ece kimdir? Eda Ece kaç yaşında?

Eda Ece Kimdir ve Kaç Yaşında! Eda Ece Aslen Nereli ve Hangi Dizilerde Oynadı! İşte Tüm Soruların Cevabı

Kariyeri Nasıl Başladı?


FOX TV ekranlarında yeni bir yarışma programı izleyicilere merhaba demeye hazırlanıyor. Dizinin jüri üyeleri arasında da dikkat çeken bir isim var. Eda Ece FOX TV’de yayınlanacak olan Maske Kimsin Sen isimli yarışmanın jüri üyeleri arasında yer alacak. Peki Eda Ece kimdir? Oyunculuğa nerede başladı? Rol aldığı ve çıkışı yaptığı diziler hangileri? Hepsi ve Eda Ece hakkında merak edilenlerin tamamı haberimizin detaylarında...


Yasak Elma’da Yıldızı Parladı


Öncelikle belirtmek gerekir ki oyuncu Eda Ece’nin yıldızının parlamasına ve tüm Türkiye tarafından tanınmasına sebep olan dizi Yasak Elma’dır. Yasak Elma dizisinde aldığı rol ile milyonların sevgilisi haline gelen Eda Ece hakkında birçok insan kim olduğuna dair aramalar yapıyor. Peki Eda Ece kimdir?


Eda Ece Kimdir?


Tam adı Eda Ece Uzunalioğlu’dur. 20 Haziran 1990’da İstanbul doğan Eda Ece; Şişli Terakki Lisesi’ni ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirmiştir. Ayrıca belirtmekte fayda var ki 3 kız çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur.


Eda Ece Uzunalioğlu’nun tanınırlığı 2011 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Pis Yedili dizisi ile arttı. 2013 yılınd Kızım İçin adlı sinema filminde rol alan oyuncu TRT 1 ekranlarındaki Beni Böyle Sev isimli diziye de Zeyno karakteriyle giriş yapmıştır. Bir yandan sinema filmlerinde de rol almaya devam eden oyuncu 2015 yılında ise Kocak Kadar Konuş isimli filmde rol aldı. Bunu Show TV'de yayınlanan İlişki Durumu: Karışık dizisi izledi. Sinemadan kopmayan ünlü oyuncu hem Diriliş hem de Görümce adlı sinema yapımlarında da yer aldı. Son olarak 2017 yılında vizyına giren Dede Korkut Hikayeleri: Deli Dumrul adlı sinema filminde rol alan oyuncu aynı zamanda Yasak Elma dizisinin de başrolüdür.

Etiketler

Magazin  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış