Her Şeye Zam Gelir de Netflix'e Gelmez mi? Netflix'e Zam Geliyor! İşte Beklenen O Rakamlar

3 Ocak 2022 11:55 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:47

Son zamanlarda zam olaylarının çığırından çıkarak neredeyse her şeye zam gelmesi dizi severlerin aklını karıştırdı. Milyonlarca dizi izleyicilerin kullanmakta olduğu Netflix uygulamasına zam gelip gelmeyeceği ise merak konusu oldu. 2022 yılının ilk haftasında açıklanan enflasyon tutarları Netflix platformuna da yansıyacak mı? İşte tüm detaylar...

Her Şeye Zam Gelir de Netflix'e Gelmez mi? Netflix'e Zam Geliyor! İşte Beklenen O Rakamlar

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip olan online dizi ve film izleme platformu olan Netflix son zamanlarda birçok kez gündeme geldi. Pandemi döneminde milyonlarca vatandaşın en yakın dostu haline gelen platformda her çeşit dizi ve film yer alıyor. Fakat son dönemlerde neredeyse her şeyin zamlanması üzerine dizi ve film sevenlerin kafalarında soru işaretlerine neden oldu. 

Netflix 2022 Fiyatları Neler? Zam Geliyor mu?

Kısa bir süre önce açıklanan yıllık enflasyon tutarlarına göre tekrardan zamların geleceği tahminler arasında yer alıyor. TUİK tarafından açıklanan enflasyon yüzde 13,58'lik bir artış sağlayarak yüzde 36,08'e yükseldi. Bu yaşanan yükseliş sonucunda birçok ürüne zam gelirken Netflix zammı da beklenenler arasında yer aldı. Yapılacak olan zamlar henüz kesinleşmese de ilerleyen tarihte zam geleceği uzmanlar tarafından duyuruluyor. 

Netflix'de Daha Önce Yapılan Zamlar!

Geçtiğimiz dönemlerde ise milyonlarca kullanıcısı olan Netflix aylık ücretlerine bomba zamlarda bulunmuştu. Aylık üyelik satın alınarak dizi veya film seyredilmesine olanak sağlayan Netflix platformu ücretlerini geçtiğimiz dönemlerde yüzde 30 ile yüzde 50 arasında artırarak kullanıcılarının tepkisini çelmişti. Türkiye'de 3 milyon abonesi bulunan Netflix'te yeni zam beklentisi konuşulmaya başlandı. Daha öncesinde 17,99 TL olan temel paket 26,99 TL'ye yükselmişti. Bu zam üzerine 29,99 TL olan standart paket 40,99 TL'ye, 41,99 TL olan özel paket ise 54,99 TL'ye yükselmişti. Şimdilerde ise tekrardan zam beklentileri sosyal medyada yankı uyandırdı. Sizler Netflix'e gelecek olan yeni zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketler

Teknoloji  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış