Doğalgaz Faturası Yüksek Geliyorsa Bunları Yapın Tasarruf Edin! İşte Fatura Düşürme Yolları

5 Ocak 2022 16:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:45

2022 yılı zamlar ile birlikte geldi. Doğalgaza yapılan yüzde 25’lik zammın ardından pek çok vatandaş kara kara düşünüyor. Peki doğalgazda kara kara düşünmenin yerine doğalgaz faturasını düşürmenin bir yolu bulunmakta mıdır?

Doğalgaz Faturası Yüksek Geliyorsa Bunları Yapın Tasarruf Edin! İşte Fatura Düşürme Yolları

Bu Tavsiyelere Uyun!


Doğalgaza gelen zamların ardından vatandaş ne yapması gerektiği konusunda bir hayli sıkıntı yaşıyor. Kombiyi açmak kadar açmamak da bir dert olarak öne çıkıyor. Peki vatandaşın ne yapması gerekiyor? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı çalışan İGDAŞ’ın Makine Mühendislerinden Sabri Doğan’ın tavsiyelerine kulak vermekte ciddi önem bulunuyor. Peki Sabri Doğan’ın tavsiyeleri nelerden oluşuyor? Bu tavsiyeler arasında neler var? Tavsiyeler gerçekten de işe yarıyor mu? Tüm bunlar ve doğalgaz fiyatlarına dair merak edilenlerin tamamı haberimizin detaylarında yer alıyor?


Doğalgazda Tasarruf Mümkün Mü?


İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan İstanbul Gaz ve Doğalgaz Dağıtım A.Ş,'de Makine Mühendisi olan Sabri Doğan, gaz kullanımı sırasında evin içinde basit yanlışları düzelterek işe başlanabileceğini ifade ediyor. Faturları etkileyen en önemli unsurlardan birinin yalıtım olduğunu altını sıklıkla çizen Sabri Doğan, bu yöntemle yüzde kırka varan tasarrufların söz konusu olabildiğini ifade ediyor. Doğan, özellikle çatıların ve bodrumların yalıtımının önemli olduğunun altını çiziyor.


Bu Öneriler Doğalgaz Faturasını Düşürüyor


Yalıtımın tek başına yeterli olmadığına dikkat çeken Doğan, ayrıca uzun perdelerin doğru bir çözüm olmadığı kanaatinde. Uzun perdelerin peteklerin önünü kapattığını belirten Sabri Doğan, kısa perdelerin tercih edilmesinin doğalgaz faturasına doğrudan etki edebileceğine vurguda bulunuyor.


Sabri Doğan ayrıca peteğin üzerine yapılacak herhangi bir ekstra kaplamanın da sadece ekstra maliyet yükü getireceğini ve doğalgaz faturasına bir katkısının bulunmadığının altını çizdi.


Doğalgaz faturası ile mücadelede en önemli unsurun çift cam kullanımı olduğunu söyleyen Sabri Doğan, çift camlarda hava geçişinin bulunmaması durumunda soğuk hava girişnin önlendiğini ve doğalgaz faturasında ciddi bir noktada durduğunu ifade ediyor.


Evden çıkarken kombiyi kapatmanın doğalgaz faturasına etkisi hakkında da konuşan Sabri Doğan, cihazların evi ısıtmak için ekstra bir çaba içerisine girmesi sebebiyle daha çok yaktığını ifade etti. Düşük sıcaklıklarda doğalgaz çalıştırmanın önemine değinen Doğan, küçük tedbilerle doğalgaz faturasında ciddi düşüşlerin uygulanabileceğini sözlerine ekledi.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış