Okullar Kapanıyor Omicron Okulları da Vurdu! Bu Tarihte Okullar Tamamen Kapanacak

10 Ocak 2022 15:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:42

Omicron varyantının hızlı bir biçimde yayılması ile birlikte koronavirüs vaka sayılarında ciddi bir artış da dikkat çekiyor. Vaka sayılarının artması ile birlikte de okulların tatile erken girmesi ya da tatilinin uzun sürdürülmesi konuşulanlar arasında yer aldı.

Okullar Kapanıyor Omicron Okulları da Vurdu! Bu Tarihte Okullar Tamamen Kapanacak

Omicro Kaynaklı Günlük Vaka Sayısı 40 Bin


Covid-19 pandemisinin ortaya çıkmasından bu yana vaka sayılarının en hızlı yükseldiği dönem olarak son dönem göz çarptı. Omicron varyantının hızlı bir biçimde bulaşması ile birlikte vaka sayılarında ciddi artışlar da dikkat çekmeye başladı. Türkiye’de de bu durum diğerlerinden farklı değil. Omicron kaynaklı koranavirüs vaka sayıları 40 bin civarına yükselince en çok merak edilen konulardan biri de Milli Eğitim Bakanlığı’nın ne yönde hareket edeceği oldu.


Koronavirüs sürecinin tam gaz devam etmesi ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı da okulların Ocak ayı içerisinde tatil edileceğini açıkladı. Peki okulların tatile gireceği tarih tam olarak ne? Öğrencilerin tatilleri ne kadar sürecek?


Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı


Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da tatil konusunda uzun süredir beklenen açıklama geldi. Buna göre; okullar 21 Ocak 2022 tarihi ile birlikte yarıyıl tatiline başlayacak. Peki 6 Eylül 2021 tarihinde açıklan okulların yarıyıl tatili ne kadar sürecek?


Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda da bir açıklama yaptı. 24 Ocak 2022 tarihinde resmen başlayacak olan yarıyıl tatili, 4 Şubat 2022 Cuma gününe kadar devam edecek. Öğrenciler, 7 Şubat 2022 tarihi ile tekrar okullara gitmeye başlayacak. Ayrıca ikinci ara tatilin de 11-15 Nisan 2022 tarihlerinde uygulanacağı açıklandı.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ne Demişti?


Omicron varyantının çok hızlı bir şekilde yayılması ile birlikte yarıyıl tatilinin daha uzun tutulması da gündemde yer alan bazı önlemlerden biri olarak göze çarpıyordu. Sağlık Bakanlığı’nın ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda şu anda dek net bir açıklaması bulunmuyor. Sadece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, birtakım açıklamalarda bulunmuş bu açıklamalarında ise okullarda maske kullanımı ve hijyen kurallarına dikkat etmenin önemnden söz etmişti. Koca ayrıca, ülkede bulunan tüm müesselerin kapanmadan okulların kapanmayacağını söylemişti.

Etiketler

Sağlık  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış