WhatsApp Artık Daha Kolay Olacak! Sesli Mesajlar İçin Yeni Özellik Geldi! Artık Mesaj Göndermek Çok Kolay

13 Ocak 2022 10:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:41

Sesli mesaj konusunda yeni bir adım atmaya hazırlanan WhatsApp, bu yeni özellik için deneme çalışmalarına başladı. WhatsApp bu yeni özellik ile mesaj göndermenin çok daha kolay bir hale ulaşmasını hedefliyor. Peki yeni özellik ne zaman devreye girecek? Testlerden çıkan sonuç ne?

WhatsApp Artık Daha Kolay Olacak! Sesli Mesajlar İçin Yeni Özellik Geldi! Artık Mesaj Göndermek Çok Kolay

WhatsApp, 2022 Yılında Kendisinden Söz Ettirecek


2022 yılı ile birlikte çok sayıda yenilik ile gündemde olan WhatsApp’tan yeni bir özellik hamelesi daha geldi. Daha çok yazılı mesajlarla bilinen ve sesli mesaj konusunda kullanıcılarını pek memnun edemeyen WhatsApp’tan yeni bir hamle geldi. Peki WhatsApp’ın bu yeni hamlesi ne? Yeni özellikler ile WhatsApp’ta neler yapılabilecek?
WhatsApp, kullancılarının daha iyi bir kalite alabilmesi adına uygulamada bulunan sesli mesaj özelliğini geliştirmek adına harekete geçti. Sesli mesajlarda kullanılmak istenen yeni özellik şu anda test aşamasında.


Peki bu yeni özellik ne zaman kullanılmaya başlanacak? WhatsApp’ın 2022 yılı içerisinde başka ne tip yenilikleri bulunuyor?


WhatsApp Sesli Mesajları Arka Planda Da Çalışır Hale Getirmeye Çalışıyor


2022 yılı ile birlikte uygulamaya yeni özellikler katmaya ve var olan özellikleri geliştirmeye karar veren WhatsApp ilk adımı sesli mesaj konusunda atmaya hazırlanıyor. Buna göre,  kullanıcılar gönderdikleri sesli mesajları uygulamaların arka planında dinleyebilecek. Şu anda deneme aşamasında olan özelliğin raporlarında yer alan bilgilere göre, WhatsApp, son sürümle birlikte yeni özelliği kullanıcıları ile paylaşmaya hazırlanıyor.


Söz konusu özellikte WhatsApp kullanıcıları, sesli mesaj oynatıcısı imgesini görecekler. Ayrıca burada sohbetler, durum ve aramalar butonları da yer alacak. WhatsApp kullanıcılarının bu yenilikler hakkında ne düşüneceği merak konusu olurken birçok kullanıcı yeni özelliklerin gelmesini de dört gözle bekliyor.


Yeni Özellik Ne Zaman Kullanılmaya Başlanacak?


Öte yandan sesli mesaj oynatıcısı da pek çok özelliğe sahip olacak şekilde tasarlanıyor. Durdurma, devam ettirme ve ilerletme gibi seçeneklerin yer aldığı oynatıcı ise henüz test aşamasında. Hem Android hem İOS için özelliğin ne zaman geleceği ise birçok WhatsApp kullanıcısı için merak konusu.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış